Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Съвет за избор на телевизор (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46234)

еркаму 20-09-2020 08:14

Съвет за избор на телевизор
 
Здpaвeйтe,
Ceгaшния ми тeлeвизop e вeчe нa 6 гoдини (caмcyнг 46 инчa) и peшиx дa гo cмeня cъc Coни 55 инчa.
Бюджeтa ми e oĸoлo 2000 лв.щe ce глeдaт нa вeчe филми, мaчoвe...
Πpeпopъчaйтe ми няĸoй мoдeл.двoyми ce мeждy 2019 мoдeл ХG и 2020 мoдeл XH (пo-cĸъп и ce чyдя дaли cи cтpyвa).Блaгoдapя

TUISTERa 20-09-2020 12:24

Предложенията в сетком са валидни и за тук. Изчакай черния петък и цената може да стане друга. Ако имаш място за 65 не взимай 55 :)

гларус_ 20-09-2020 12:25

Цитирай:

Първоначално написано от еркаму (Мнение539812)
Здpaвeйтe,
Ceгaшния ми тeлeвизop e вeчe нa 6 гoдини (caмcyнг 46 инчa) и peшиx дa гo cмeня cъc Coни 55 инчa.
Бюджeтa ми e oĸoлo 2000 лв.щe ce глeдaт нa вeчe филми, мaчoвe...
Πpeпopъчaйтe ми няĸoй мoдeл.двoyми ce мeждy 2019 мoдeл ХG и 2020 мoдeл XH (пo-cĸъп и ce чyдя дaли cи cтpyвa).Блaгoдapя

Задължително с андроид!Слагаш си stb emu и ще гледаш канали от цял свят!

milenjs 20-09-2020 12:26

И да се има в предвид че с андроид ТВ-тата умират доста по-често от тези без него :s101

alexteam 20-09-2020 12:32

Цитирай:

Първоначално написано от еркаму (Мнение539812)
Здpaвeйтe,
Ceгaшния ми тeлeвизop e вeчe нa 6 гoдини (caмcyнг 46 инчa) и peшиx дa гo cмeня cъc Coни 55 инчa.
Бюджeтa ми e oĸoлo 2000 лв.щe ce глeдaт нa вeчe филми, мaчoвe...
Πpeпopъчaйтe ми няĸoй мoдeл.двoyми ce мeждy 2019 мoдeл ХG и 2020 мoдeл XH (пo-cĸъп и ce чyдя дaли cи cтpyвa).Блaгoдapя


Ориентирай се към xf90-2018 или xg96-2019,демек деветите серии на Сони с VA матрици. Аз си взех началото на годината 55xg8577, но не съм особено доволен. Ips матрица с много лоша подсветка, андроида забива 2,3 пъти седмично. През деня картината е добре, вечер черното е по скоро сиво.
За 2020 моделите не съм запознат с 8 мите серии, но не вярвам да има някаква разлика, сервиза на сони е на светлинни години от Самсунг и ЛГ. Това е моето скромно мнение

еркаму 20-09-2020 12:48

Цитирай:

Първоначално написано от гларус_ (Мнение539825)
Задължително с андроид!Слагаш си stb emu и ще гледаш канали от цял свят!

Stb emu ...? Какво е това и как работи?

еркаму 20-09-2020 12:50

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение539824)
Предложенията в сетком са валидни и за тук. Изчакай черния петък и цената може да стане друга. Ако имаш място за 65 не взимай 55 :)

Кога ше е този черен петък. ...че в края ба миналата година май всеки петък бе черен...

TUISTERa 20-09-2020 15:00

Той е фиксиран в петъка преди деня на благодарността. В края на миналата година бяха решили нещо търговците и го изместиха две седмици по-рано. Та, четвъртък, 26 ноември е деня на благодарността, тоест между 1 и 25 ноември ще е черния петък.

milenjs 20-09-2020 16:24

Няма да е "черен" вече :lol15:

еркаму 20-09-2020 18:43

Впечатленията ми за черните петъци в бг са, че намаляват цените най-вече на старите модели. Мислите ли , че моделите, които ме интересуват ще ги намалят?

vasilstf 21-09-2020 00:13

Никой нищо не намаля, всиччко е маркетинг и заблуда. Седмици по-рано набелязват определени продукти и им надуват яко цените докато не станат 120-150% по-скъпи. Масово хората следят цените ден преди "черният петък", когато същите продукти са със страшно завишени цени. В деня на черния петък слагат етикет със задраскана цена от предния ден, в пъти завишена и до нея "нова" цена, която пак е над реалната.
Това е търговска практика от десетилетия и я практикуват не само покрай черните петъци, всичко е маркетинг и реклама.

TUISTERa 21-09-2020 16:24

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение539894)
Никой нищо не намаля, всиччко е маркетинг и заблуда. Седмици по-рано набелязват определени продукти и им надуват яко цените докато не станат 120-150% по-скъпи. Масово хората следят цените ден преди "черният петък", когато същите продукти са със страшно завишени цени. В деня на черния петък слагат етикет със задраскана цена от предния ден, в пъти завишена и до нея "нова" цена, която пак е над реалната.
Това е търговска практика от десетилетия и я практикуват не само покрай черните петъци, всичко е маркетинг и реклама.

Колега, недей да говориш глупости. За последните 5 години от емаг съм пазаувал на черен петък за над 5хилки, попадения уникални има. Дали това , което искаш ще бъде намалено е въпрос на късмет. Бойлер, Пералня, Телевизор, Телефон, Гуми за колата, Прахосмукачка, Косачки, Лаптоп - това са нещата , които съм купил на черния петък. В допълнение, от зората и технополис/техмарт може да се вземат битови уреди също с много добра отстъпка от 10 процента(зора до 40 процента на малките уреди) . Това , че вдигат цените и после свалят е вярно, но не значи, че не може да се вземат стоки на далавера. Стоките които са много големи намаления са в рекламния им бюджет и ако смогнеш в 7 сутринта да си купиш каквото ти трябва си супер.
Харесваш си от сега каквото искаш да си купиш и си правиш сметката. На черния петък в технополис и техмарт ще е с 10 процента надолу. В емаг може и да е намалено, може и да не е , но ти си правиш сметката дали да го купуваш или не.

register 21-09-2020 20:08

всяка стока си има реална цена и всеки, който си прави сметка за разходите, трябва да я знае
така няма как да се вържеш на фалшиви намаления
а в днешната дигитална среда е много лесно да следиш цените по сайтовете
и да усетиш къде е реалната цена и кои магазини правят фалшиви намаления

истината е, че само залежала стока се пуска на промоция
а щом е залежала, значи цената ѝ не съответства на качеството, в сравнение с други подобни
и намалението е наложително, и е най ефективно в дни с повишен оборот, преди и по време на празници

черният петък е свързан с деня на благодарността в щатите и е абсолютно изкуствен за нашия пазар
магазините трябва да се фокусират върху търговските навици на българина
и да оставят всякакви черни петъци и хелоуини на американците

TUISTERa 21-09-2020 21:10

На теория е така, ама на практика си взех лаптоп последно поколение намален от 1800 на 1400 с ваучер от виза още 140 лв надолу стана 1260 лв. И си беше съвсем актуален, 4 години по-късно още си е актуален. На майка ми пералнята я взех за 260 лв 6 килограмово беко. Как точно залежава една пералня ? Бойлера си го взех от 330 лв на 190 , сега още е 330 лв, трудно ми е да го определя защо , ама не е залежал толкоз... Пък и дали е лежал в склад или у нас на тръбите е малко относително :) Гумите миналата година си ги взех с дот септември при черен петък ноември, гумаджия познат без ддс не можа да ми докара цена даже близка до тях(беше над 30 процента разликата спрямо емаг) . Прахосмукачката ми още е 300+ пари, аз за 140 я взех... С един конвектор теси яко се набутах , ама не в цената ами си излезе просто боклук... Не е само емаг, заради техния черен петък другите регираха - технополис и техмарт(техномаркет не ги тача) свалят с 10 процента надолу, телевизора си го взех от техмарт , беше на промоция и на черния петък падна с още 10 процента, и от 1800 го взех на 1350... Просто трябва да се гледа и да се следи.... Тая седмица имаха намалено зарядно Xiaomi Roidmi 3a , намалено от 150 лв на 37 :) По всички магазини в олх и онлайн цената му е между 35 и 40 лв ... :) Та.... иска си гледане
ПС: От емаг вече пазарувам САМО на черен петък, с техните цигании ако цената не е добра изобщо избягвам да се занмиавам с тях. И до кзп стигнах за един спукан телевизор... Върнаха ми първо телевизора с еконт без да кажат какво са правили по него, после ми върнаха парите като изгоних куриера с метлата...

Хоризонт 21-09-2020 22:30

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение539935)
На теория е така, ама ......

Брях не думай.:)
От е мага до скоро пазарувах и почти нямам проблем но на последък ако харесам нещо пускам търсачката и винаги го намирам по-евтино. Да от черния петък наистина може да се намери нещо евтино но то е или залежала стока или нещо което е с гаранция франция. От техномаркет също може да се купи и така го правя от много години с 10% отстъпка дори и за дребни стоки например флашки карти памет и тнт. Но тези проценти се усещат като купиш нещо едро като пералня хладилник фотоапарат печка и тнт.
За гумите - в кварталните гумаджийници продават най-вече от евтините гуми. В по-големите или има от по-хубавите или ти казват поръчай и утре ги имаш например. И кяра ще ти е ако безплатно ги монтират и балансират. Но ако си фирма може да си намериш и поръчаш по-евтино и с еднакъв дот. В е-мага понякога се намират и хубави гуми например мишлен или континентал на хубава цени но само 2 не четири. И са поне на 3 години но това няма голямо значение.

register 22-09-2020 01:54

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение539935)
На теория е така, ама ...

е, има и още една категория намалена стока - дефектната
може да е дреболия, например сгрешен надпис на кутията
или смачкана, скъсана, нацапана, надраскана кутия
може да е сбъркана стоката фабрично, може да е брак за една държава, но да минава в друга
може да е ремонтирана в гаранция, или просто ползвана и върната
може да е от преустановен модел или просто пазарно неуспешна серия

е, може търговеца просто на пусне намаление и на нормална стока,
но това вече не е нормална практика а по-скоро нелоялна или агресивна стратегия
с други цели, например да се унищожи конкурент или да се предизвика наводнение на пазара

има и търговци идиоти, дето много не мислят, менкат цени ей така, за кеф, лапнишараните да кълват

TUISTERa 22-09-2020 08:21

Кое точно от поста ми не разбрахте ? Нито съм купил залежала стока, нито съм купил дефектна стока. Харесвам си нещо и го чакам да го намалят. Не отварям емаг на черния петък и да видя дали ще си харесам нещо .
Каквото ми е трябвало съм купувал на черен петък. И айфоните дето ги пускат сигурно са залежала стока... Казвам ви, добрите оферти минават в категория рекламен бюджет. Имат малко бройки ,но неща , които си заслужават рекламирането по сайтовете и телевизията... Не е задължително това което искате да е намалено. И не е нормално нещо което си заслужава, на обяд да има още бройки от него... На времето обявяваха даже по колко продукта имат наличност - 100 броя айфони например, те за 10 минути свършват, и после хората казват, че нямало нищо в емаг ;;650

Радо1948 22-09-2020 11:03

Абе изпадат си добри нещата дори не на черен петък.
Ето в момента това Сони в Технополис е 2100лв (намаляват го на промо макс 2000лв) а в Емаг е на много добра цена, а допълнително има и код с отстъпка за 10% и разликата в цената идва над 500лв.


https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/13724


https://www.emag.bg/televizor-smart-.../pd/DTXZPZBBM/

Светия Дух 22-09-2020 11:31

От известно време в Емаг забелязвам следния парадокс - цените на разопакованите продукти са по-високи от тези на чисто новите! :hammer:

Скрийншота е от офертата за телевизора в предния пост. Разопакования телевизор струва 450 лв по-скъпо от опакования.

http://store.picbg.net/pubpic/8E/A2/...e9dfb18ea2.jpg

The Joker 22-09-2020 12:02

Разопакован :)

хем е по-скъп, хем половината от живота му вече е минала. Колко време е работил денонощно на някой рафт?

За да сте сигурни, че цената на опеделена стока найстина е намалена или в момента е изгодна трябва да я следите около една година! Ето един приемер с горепосоченото от Вас Сони. Най-евтино е бил за 799 €, в моемета е около 900 €



https://i.postimg.cc/N0064GDr/55.png


Колко ли ще дойде на черния петък? Ако не забравя ще го погледна....
;;650

Светия Дух 22-09-2020 12:22

Цитирай:

Първоначално написано от zdravkos (Мнение539964)
Колко ли ще дойде на черния петък?

Най-вероятно колкото е цената му в момента с допълнително калкулирана 10-процентова отстъпка, която може да приложиш с ваучър и сега. Тоест 1575 лв.

vadzari 23-09-2020 10:33

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение539965)
Най-вероятно колкото е цената му в момента с допълнително калкулирана 10-процентова отстъпка, която може да приложиш с ваучър и сега. Тоест 1575 лв.

Реших да го поръчам и гледам сутринта Емаг са го спряли от продажба.

еркаму 03-10-2020 15:20

Здравейте,
Говорих си с един познат за покупката на телевизор и той ме навива да си купя или QLED на Самсунг, или OLED на LG.
За како ми е било Сони, което е само LED?
Вие какво мислите? Не знам дали QLED-а на Самсунг има андроид?

Освен това бюджета за тв ми е около 2000 лв. За тези пари единствено май се вмества 7 ма серия на Самсунг -SAMSUNG QE55Q70TATXXH. 8 мата серия вече върви към 2400 лв...

Светия Дух 03-10-2020 15:31

Qled-ите на Самсунг ги развалиха за последните 2 години. Ако искаш качествен qled, само най-висок клас и 2000 лв. няма да те оправят.

Самсунг няма Андроид.

Сони не са само лед с подсветка - имат едни от най-добрите олед-телевизори, но са извън бюджета ти.

Олед на LG е чудесен избор предвид съотношение цена-качество, но не взимай базовите модели. 2000 лв и там няма да ти свършат работа. 55" LG C9 или CX от 2500 лв нагоре, промоциална цена.

еркаму 03-10-2020 19:12

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение540778)
Сони не са само лед с подсветка - имат едни от най-добрите олед-телевизори, но са извън бюджета ти.

За това ли става въпрос? Сони 55AG8BAEP? ЦЕНА 2799 Лв
Препоръчайте ми най Добър избор на тв с бюджет 2500? 2000? 1800?

Дедал 03-10-2020 19:40

55XF90
55XG90/95
55XH90
- тия общо взето ти се вместват до към 2100лв - първия е 2018 и може би има останали малко бройки, а и няма да има повече ъпдейти, че е на стара платформа, но според заданието си е добър избор.

sasho1bs 03-10-2020 19:51

Ако не те е страх от прогаряне взимай Lg C9 .Мисля че сега беше на 2550лв.

Светия Дух 03-10-2020 20:01

Цитирай:

Първоначално написано от еркаму (Мнение540787)
За това ли става въпрос? Сони 55AG8BAEP? ЦЕНА 2799 Лв

AG9 по-скоро, но и 8 става и е по-близо до твоя бюджет.
Според мен не си струва да спестиш 800 лв за стока, която ще използвдаш 4-5 години. Но всеки сам си преценява.

Посветения 03-10-2020 21:26

Цитирай:

Първоначално написано от sasho1bs (Мнение540789)
Ако не те е страх от прогаряне взимай Lg C9 .Мисля че сега беше на 2550лв.

"Прогаряне"..?!? LG OLED телевизор второ поколение проц.. Ъпдейт до час два до последна версия WebOs.. ;) :) :lol15: :e085: ....


По-добър е от СХ.. Не ми се обяснява..

gogo102 04-10-2020 08:24

Цитирай:

Първоначално написано от Посветения (Мнение540791)
"Прогаряне"..?!? LG OLED телевизор второ поколение проц.. Ъпдейт до час два до последна версия WebOs.. ;) :) :lol15: :e085: ....


По-добър е от СХ.. Не ми се обяснява..

И все пак,по кое CX му отстъпва?

gogo102 04-10-2020 08:27

Цитирай:

Първоначално написано от sasho1bs (Мнение540789)
Ако не те е страх от прогаряне взимай Lg C9 .Мисля че сега беше на 2550лв.

И как се получава това прогаряне?Как може да се избегне?

oktay89 04-10-2020 10:07

Цитирай:

Първоначално написано от gogo102 (Мнение540803)
И как се получава това прогаряне?Как може да се избегне?

Като гледаш дълго време едно и също - новинарски канал с лента отдолу, футбол с логота, игри. Няма начин да се избегне. Разчиташ, че алгоритъма на телевизора ще го изчисти или намаляш подсветката от настройките

gogo102 04-10-2020 10:57

Цитирай:

Първоначално написано от oktay89 (Мнение540811)
Като гледаш дълго време едно и също - новинарски канал с лента отдолу, футбол с логота, игри. Няма начин да се избегне. Разчиташ, че алгоритъма на телевизора ще го изчисти или намаляш подсветката от настройките

Ако е така,защо тогава са толкова скъпи оледите.Собственици на олед да потвърдят,дали е така.

oktay89 04-10-2020 12:03

Като собственик на олед с burn-in от xbox и ФИФА го потвърждавам.
Скъпи са заради материала, от който се произвеждат. Като изключим burn-in проблема няма лед/full Array Led/Qled и каквато се сетиш да им стъпи на малкия пръст от към цветове и най-вече черно на Олед-а.

pantsiani 04-10-2020 12:07

Цитирай:

Първоначално написано от gogo102 (Мнение540817)
Ако е така,защо тогава са толкова скъпи оледите.Собственици на олед да потвърдят,дали е така.

Оледа е най-добрата технология за момента (лазерните бяха на топ-ниво, но не оцеляха). Това е технология, наследник на лед и плазма (последната има недостатък за прогаряне на пиксели при стационарна картина). Препоръчва се да не се използва ярко лого повече от час-два. Изключването на телевизора (но не от контакта!) позволява софтуерно да поправят пикселите. Най-добрата препоръка е да се намалят стационарните неща, осветеността и яркостта. В общи линии не е за всеки. Иначе картината е без конкуренция. Хора, които са имали плазми, нямат грижи с подобен телевизор.

Посветения 04-10-2020 23:38

Парата.., парата е причината..
 
Цитирай:

Първоначално написано от gogo102 (Мнение540802)
И все пак,по кое CX му отстъпва?

За да е хем наследник на С9(предполага се подобрен..), хем на почти същата цена, ЛГ са си спестили плащане на права на някои аудио кодеци.. ;;basi :s104


Между другото, това не е от сега.. Поне от 4-5 години го правят като политика..


От около толкова имам 49-ка ЛЕД(тогава нямаше нано..) 8-ма серия.. Еми неговия звук(Harman Kardon + всичко платено към Dolby) e уникален кеф..


От месец и половина гледам 65-тица С9.. Картината е невероятна.. Но.. Звука.., с AI.., без AI.. :s104 :s103
В британския сайт, сравнението м/у два телевизора става бързо.. ;;650

еркаму 25-10-2020 14:58

Какво мислите за LG OLED 55C9PLA
https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-OLED/p/16441
Препоръчаха ми го горещо за бюджет около 2300?
Има ли андроид?

yavor1 25-10-2020 19:48

Цитирай:

Първоначално написано от еркаму (Мнение542205)
Има ли андроид?

WEBOS!

еркаму 25-10-2020 19:52

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение542223)
WEBOS!

Какво е това?

Цец0 25-10-2020 20:15

Някои ги мързи и един сърч в Гугъл да направят... ;;basi;;basi;;basi
https://www.google.com/search?q=WEBO...hrome&ie=UTF-8


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:58.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.