Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   "Изгоряли" и "Опарили се" от сайтове за търговия! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=36941)

Венци 18-04-2015 10:00

"Изгоряли" и "Опарили се" от сайтове за търговия!
 
Здравейте,купих вчера от Олх.Бг приемник на виваком! Включих го в къщи на антената,излезе ми следния надпис: поставената карта е невалидна (2)
Свързах се с продавача,обяснявайки ми че ще отиде до офиса да провери какъв бил проблема,и щял да ми се обади...ни вест ни кост от него,даже и не вдига.Ето описанието което гласеше обявата:

Приемника си работи нормално просто приключвам с договора и затова го продавам. Платен е до месец юни и след това ако искаш да гледаш плащаш ако не ти е харесало не плащаш.Договора е свършил.Мога и да го прехвърля на новия собственик пожелание.
Намира се в София за други градове с куриер за сметка на получателя.

Ако някой може да помогне с нещо,ще дам номер на карта,приемник и т.н. да провери статуса на приемника!

Поздрави!

bu12tras 18-04-2015 11:28

За какъв чеп ти е операторски приемник и то от olx, защо не си го взе от оператора?
И защо не си му искал номера на тоя предварително да го провериш?
Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Венци 18-04-2015 12:02

Цитирай:

Първоначално написано от bu12tras (Мнение366673)
За какъв чеп ти е операторски приемник и то от olx, защо не си го взе от оператора?
И защо не си му искал номера на тоя предварително да го провериш?
Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Ами аде...търсих необвързване с договор,тъй като неми е необходим целогодишно. Но нищо, ''пих'' една вода. Здраве да е,нека моите 15лв му свършат работа.

Онджичек 18-04-2015 13:59

Е, поне му сложи един лош фийдбек!

дрим 18-04-2015 18:08

Цитирай:

Първоначално написано от Онджичек (Мнение366685)
Е, поне му сложи един лош фийдбек!

Ако не го е оферирал и фийдбек не може да му сложи.
Изобщо в OLX-a масово са измекяри и дребни душици, които искат да пре..т някого.

bu12tras 18-04-2015 18:12

Да това е голям недостатък от тяхна гледна точка. В 99% има проблем и няма как да оставиш фийдбек за да предупредиш и други.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ИлиянБГ 18-04-2015 18:14

Операторските приемници работят само със карти на оператора и всеки приемник се активира заедно със картата. И да ви го подарят тоя приемник ако не върви със картата която е активиран ше си го биете у главата. Конкретно пък за приемниците на Виваком дори не стават да си настроите друг спътник. На Булсат поне това може да се прави,но те пък се блокират след като не са на техен транспондер.

dvdrw 18-04-2015 18:21

и аз леко се опарих от тоя сайт о ел екса. купих от един една уредба с грамофон , за който твърдеше че е нова, и като се пробрах у нас почнаха проблемите, тук там ударено капака на грамофона спукан , тонколоната едната леко отпред беше смачкана, едната от касетите записващата като пусна и се чува едно бучене, то имаше опция да я прегледам преди да платая но аз не пожелаех , и ся и аз пия студена вода, ама поне за квото я взех ми върши работа, много мислете преди да купувате от о ел екса, дори да пише състояние ново пак си имайте едно на ум.

gogyto 18-04-2015 19:04

Съвсем скоро в OLX:
XII. Какво отпада:


В обновения ОЛКС няма да можеш да оставяш коментари или да отправяш оферти по обявите. Рейтингите на потребителите също ще бъдат премахнати.
• Оферти и рейтинги - стигнахме до извода, че те удължават пътя до сключване на сделка. Най-бързият и директен начин за контакт с продавача остава телефонното обаждане или съобщение.


http://blog.олх.бг/wp-content/uploads/2015/04/newolx.html#zaglavna
:lol15:

Онджичек 18-04-2015 19:24

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение366701)
Ако не го е оферирал и фийдбек не може да му сложи.
Изобщо в OLX-a масово са измекяри и дребни душици, които искат да пре..т някого.

Саше, има как. Да пише в ония безкрайни теми за лоши продавачи.

дрим 18-04-2015 19:34

Цитирай:

Първоначално написано от Онджичек (Мнение366716)
Саше, има как. Да пише в ония безкрайни теми за лоши продавачи.

Там има Жорка, но никой не го брига, аз колко съм писал и до админи и по темите, все са ми отговаряли, че те не носят отговорност.
Като на мен оплакванията са ми били за моя стока, изпратена до офис на ЕКОНТ и от там някой бастун не си я взима, а сме се разбрали всичко ;)

п.п. Ако искате да си отворим една тема за OLX, ще преместя последните мнения и да си ги коментираме там?

bu12tras 18-04-2015 21:18

Давай ,че там доста лаф ще падне :)

дрим 18-04-2015 21:24

"Изгоряли" и "Опарили се" от OLX и въобще, който каквото се сети са този сайт!
 
;;650

TUISTERa 18-04-2015 21:35

Аз имам две гледни точки по въпроса.
Първата - OLX/ПРОДАВАЛНИК - това го направиха като заместител на аукро бг, което беше същото място пълно с реплики, ментета и мошенници тип руски пазар. В момента собственик на олх, както и на емаг, както и на фешъндейс - трите имат съвсем различни рейтинги, мнения , впечатления, сектори - е една фирма.
Извода - собственик едновременно на един много коректен сайт, един средно коректен и един супер некоректен(по-точно на олх не им пука)... :)

Втората - ОЛХ не са виновни , че си сключил сделка с измамник. Те не взимат процент от продажбата или такса(ибей), нямат платежна система от която да печелят - ибей, алибаба... Няма данъци, касови бележки...
Нямат сметка да търсят коректност...
Ти си там заради цената, продавача/измамника заради възможността да те мине :) Ти балък ли си или тарикат?
Извода : Докато има балъци ще има и тарикати...
Цитирам даже вица от другата тема
Цитирай:

Във влак пътували лисицата, вълка, и други горски животни. По едно време влиза зайчето с една бухалка и пита:
- Има ли тарикати? Всички мълчат и зайчето казало:
- Дайте тогава по 2 лв. След малко се върнало пак и попитало:
- Има ли тарикати? Пак мълчали всички.
- Тогава дайте по 2 лв. Така няколко пъти, но на животните им писнало и когато дошло пак вълка станал и извикал:
- Аз съм тарикат. Тогава зад заека се показала мечката и казала:
- За тарикати по 4 лв!
Мисля си , че темата трябва да бъде - начини да бъдете измамени в ОЛХ, начини да не бъдете измамени в ОЛХ или начин да измамите в ОЛХ :) :) :) Но и при трите ОЛХ нямат отношение :)
Справка - същия келеш дето ти е пробутал приемника, ще ти го пробута и през базар.бг, само че олх е по-популярен и си пазарил от там :)

БАМБУЧА 18-04-2015 21:48

Преди година предложих на куриерските фирми да блокират за 24 платените суми по сделки от ******* и bazar.bg.С една цел-след пълен 100% тест на закупените уреди и стоки да можеш да ги върнеш в офиса и да си вземеш парата.След това куриерите да правят каквото си искат с опита за измама.Те все още мълчат защото прибират добра печалба.На теб-много поздрави от печалбари-мошенници.:e085::e085::;803

Купувайте от заложни къщи проверени стоки за да нямате големи ядове.;;650

дрим 18-04-2015 22:00

Цитирай:

Първоначално написано от БАМБУЧА (Мнение366736)
...

Купувайте от заложни къщи проверени стоки за да нямате големи ядове.;;650

Е то това е като директно да дадеш пари на крадеца!

БАМБУЧА 18-04-2015 22:09

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение366737)
Е то това е като директно да дадеш пари на крадеца!

Не всичко е крадено.Немотията е голяма в БГ и се носи лоша слава на тези къщи.Издават фактури за разлика от споменатите сайтове.В тях даваш пари директно на мошеника.Няма разлика.;)

pe6o1975 18-04-2015 22:11

Наскоро и аз изгорях с един Conax модул от там , който се оказа заключен към доставчик в Англия питах доста хора които са в час но оправия за въпросния модул НЯМА.
Накрая продавача който уж беше посредник на "истинския" продавач (уж само предава стоката , нямал време и т.нт) спря да си вдига телефона и ме блокира в личните съобщения на olx , че даже накрая си беше офертирал сам обявата от името на потребител ..бля..бля бля уж , че модула бил перфектен и тн.т.

Писах до админите на olx за въпросния "търговец" но отговор до сега НЯМАМ.

Затова пуснах тема ТУК във форума за покупка на модул

http://dtv-bg.com/showthread.php?t=36685

Купих два броя от колеги във форума на които съм благодарен за коректността !
Модулите са без забележки и си работят перфектно.

П.П Ако все пак някой от колегите знае дали може да се оправи въпросния модул може да пише на Л.С.

дрим 18-04-2015 22:50

Цитирай:

Първоначално написано от БАМБУЧА (Мнение366739)
Не всичко е крадено.Немотията е голяма в БГ и се носи лоша слава на тези къщи.Издават фактури за разлика от споменатите сайтове.В тях даваш пари директно на мошеника.Няма разлика.;)

Може и така да е, но самата идея на заложната къща да печели от хорското нещастие и безисходица, по един или друг начин, не ми харесва и затова не искам да насърчавам такъв бизнес.

jassen 18-04-2015 23:55

Много неща съм купил, още повече съм продал в OLX-a и смея да твърдя, че освен измамниците има и много коректни търговци! Вярно е, че броя на първите е по голям, ама тук е момента човек сам да си прецени дали и от кого да купи. За съжаление след предвидените промени, според мен този сайт ще тръгне на долу - с премахването на рейтинга и другите неща само ще се стимулират измамниците още повече, ама така е - то народа като е беден и прост и гледа само евтинийката...Дано поне от създалата се ситуация базара да дръпне по бързо :s101

Венци 19-04-2015 01:04

Благодаря Ви колеги! Сложил съм му негативния коментар! Макар че едва ли ще му жегне,жалката душица продала се за....15лв.Ето и линк на мошенника!

http://*******/prodavam-priemnik-za-...akom-i72084016

стефмат 19-04-2015 13:02

Цитирай:

Първоначално написано от Венци (Мнение366750)
Благодаря Ви колеги! Сложил съм му негативния коментар! Макар че едва ли ще му жегне,жалката душица продала се за....15лв.Ето и линк на мошенника!

http://*******/prodavam-priemnik-za-...akom-i72084016

Евтеното виаги излиза скъпо.

Златанов 19-04-2015 13:33

Сигурно само аз съм 100% доволен от OLX, вероятно защото съм купил и продал общо около 20 неща, едно от които предишната ми кола;;513
Как един не ме подведе и как аз не подведох някого, баси:lol15:
Тоя блог, който е цитиран със промените, е писан от редакторите на вестник Марица, сигурно... Толкова неграмотно и с толкова правописни и пунктоационни грешки, че се уморих да чета. И последно - ако махнат рейтинги и оферти, ще загубят много.

Венци 19-04-2015 13:40

Цитирай:

Първоначално написано от Златанов (Мнение366779)
Сигурно само аз съм 100% доволен от OLX, вероятно защото съм купил и продал общо около 20 неща, едно от които предишната ми кола;;513
Как един не ме подведе и как аз не подведох някого, баси:lol15:
Тоя блог, който е цитиран със промените, е писан от редакторите на вестник Марица, сигурно... Толкова неграмотно и с толкова правописни и пунктоационни грешки, че се уморих да чета. И последно - ако махнат рейтинги и оферти, ще загубят много.

Златанов,аз нищо против нямам ОЛХ...продал съм много повече от 20 неща там! И съм закупил над 300 артикула от трите акаунта които имам там! Сайта си е добър,а евтините олигофрени го осират.....

gogyto 19-04-2015 13:40

Цитирай:

Първоначално написано от Златанов (Мнение366779)
И последно - ако махнат рейтинги и оферти, ще загубят много.

Те тогава ще станат измамените двойно повече...

Венци 19-04-2015 13:41

Цитирай:

Първоначално написано от gogyto (Мнение366781)
Те тогава ще станат измамените двойно повече...

Точно!

sa6o91 19-04-2015 14:00

Попадал съм на тази обява за приемника на vivacom. Какво ми стана странно като я гледах? Първото е цената, след това, че има абонамент още поне два месеца мисля и другото е, че доколкото знам при vivacom не е като при булсатком: плащаш- гледаш, не плащаш- не гледаш. Там има договор и след изтичането доколкото знам става безсрочен, но си искат таксите докато не го прекратиш, а прекратиш ли го трябва да им върнеш приемника. Така ли е или греша?
Иначе самата обява беше прекалено изгодна, за да приемем, че всичко е наред. Имайте винаги едно наум, особено ако офертата е прекалено изгодна, че да е истина. В много от случаите, когато цената е прекалено ниска със сигурност има дефект, който в описанието не го има.

транзистор 19-04-2015 14:09

Стоките втора употреба трябва да се продават с бонус една кофа вода.
Защото точно толкова изпива едно теле!

TUISTERa 19-04-2015 14:10

Цитирай:

Първоначално написано от Венци (Мнение366780)
Златанов,аз нищо против нямам ОЛХ...продал съм много повече от 20 неща там! И съм закупил над 300 артикула от трите акаунта които имам там! Сайта си е добър,а евтините олигофрени го осират.....

Моите извинения, ама темата ти беше не срещу измамника, ами срещу олх, също така в момента темата е че си опарен не от измамника ами от олх... Айде да не плюем олх за това че ние сме балъци... Ако всичко беше наред на приемника щеше ли да пуснеш тема в подкрепа на олх??? Защо имаме тема в която виним олх за нашите си грешки?!?!?!?
КАК МОЖЕ ДА КУПИШ НЕЩО ОТ НЯКОЙ КОЙТО ДОРИ НЕ СИ Е НАПРАВИЛ ТРУДА ДА СИ ПИШЕ ИМЕТО АМИ Е ПОТРЕБИТЕЛ123714658124 ?!?!?!?!

дрим 19-04-2015 14:16

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение366787)
Моите извинения, ама темата ти беше не срещу измамника, ами срещу олх,...

Тук до някъде вината е моя, защото колегата си беше пуснал темата в раздела на Виваком и си питаше за начин да си подкара приемника ;)
Понеже темата се фокусира върху ОЛХ, аз създадох това заглавие и преместих мненията тук.

Илкс 19-04-2015 14:42

Аз използвам доста продавалника, предимно купувам, но също така съм продал 10тина перфектни артикула 2хПС3, игри за ПС3/360, книги и рейтинга ми е 100%. Най-некоректното нещо което някога съм правил беше да повикам веднъж куриер на Еконт до вкъщи за да изпратя стока, след като казах това на купувача, той ме заклейми на лично и каза, че ако транспорта е повече от 5 лв нямало да вземе стоката и аз бях е така :О . Проблема се оправи, като му казах, че сумата която плати над 5 лв за доставката ще му я плата, чрез пейпал. Хора всякакви ... И ставашв въпрос за 8 игри оригинални за 360ка, 3 от тях в целуфанче (не разопаковани) и цената беше 45 лв.

А пък съм закупил над 50 артикула и само веднъж можех да се оплача. Беше дъно с775 с Г31 за 30 лв. То се очакваше да му има нещо за 30 лв, но не беше нищо фатално. Човека поради някаква причина, странна за мен, беше изтъргал (премахнал) чопчето от 2рия слот за рамта, това което се пада по средата на платката, за да не ти позволи да сложиш различна от ДДР2 памет. Е явно е правил опит да натика ДДР единичка вътре, но дъното все още си работеше, само слота беше под въпрос.

Венци 19-04-2015 18:17

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение366787)
Моите извинения, ама темата ти беше не срещу измамника, ами срещу олх, също така в момента темата е че си опарен не от измамника ами от олх... Айде да не плюем олх за това че ние сме балъци... Ако всичко беше наред на приемника щеше ли да пуснеш тема в подкрепа на олх??? Защо имаме тема в която виним олх за нашите си грешки?!?!?!?
КАК МОЖЕ ДА КУПИШ НЕЩО ОТ НЯКОЙ КОЙТО ДОРИ НЕ СИ Е НАПРАВИЛ ТРУДА ДА СИ ПИШЕ ИМЕТО АМИ Е ПОТРЕБИТЕЛ123714658124 ?!?!?!?!

Ти четеш ли,или мрънкаш...? И по-полека с препинателните знаци! В някой ми пост,прочете ли оплюване на ОЛХ? Аз работя там с три профила,продавам сериозно,както и купувам сериозно! От сайта съм доволен,като цяло.Четете и осмисляйте мнения ве хора! Ако е в компетенцията ти отговаряй,ако не си замълчи.... Лека вечер.

armaturata 19-04-2015 18:31

Сигурно и оня, който ти е продал приемника е с три профила :s101

Но както по-нагоре беше писано, бъдете мнителни при покупка от хора, които не са си направили труда да напишат и застанат зад някакво име, което ги отличава от Потребител00 :a0335:

Разбира се не е гаранция, че и утвърден потребител на сайтовете за продажби няма да те прецака, но пък рейтинга е за това и дава известна сигурност и на двете страни.

TUISTERa 19-04-2015 18:45

Цитирай:

Първоначално написано от Венци (Мнение366818)
Ти четеш ли,или мрънкаш...? И по-полека с препинателните знаци! В някой ми пост,прочете ли оплюване на ОЛХ? Аз работя там с три профила,продавам сериозно,както и купувам сериозно! От сайта съм доволен,като цяло.Четете и осмисляйте мнения ве хора! Ако е в компетенцията ти отговаряй,ако не си замълчи.... Лека вечер.

Супер :) И за какво са ти три профила? Каква би могла да бъде единствената причина? Препинателните знаци изразяват единствено учудването ми относно това което пишете , начина по който пазарувате... Ако не си забелязам отдавна стана ясно,че си се набутал , но темата продължава и вече никой не говори за този продавач, който дори няма име, ами говорим за това как в Олх мамят...

sarivano 19-04-2015 19:02

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение366823)
Ако не си забелязам отдавна стана ясно,че си се набутал , но темата продължава и вече никой не говори за този продавач, който дори няма име, ами говорим за това как в Олх мамят...

То е добре да се поговори и за Профила на Купувача.....който прекрасно е знаел, че Вивакомски приемник без договор не може да ползва ( или операторско оборудване въобще ), но от наивизъм или Андрешковщина е помислил, че залавя Твърдо Господа за Шлифера и минава тънко с такава покупка. Но....осъзнавайки, че Шлиферчето се оказва ДРЪВЦЕ, почва да лее три ,реда сълзи и седем реда сополи как са го "прецакали".)))))

Честито на Съчуствуващите ))) Хитрецът вика " Дръжте Хитреца"))))

Понеже темата изобилства от психоаналитически отенъци, добре е уважаемият Венци да сподели как точно е смятал да ползва вивакомски приемник без договор и без прехвърляне., за да му вникнем в мотивацията при покупка на Ненужен предмет ( с един от трите си профила). Иначе да се жалваш е готино наверно. Почти като оргазъм наполовина)))

Sat PLUS 19-04-2015 19:55

Цитирай:

Първоначално написано от sarivano (Мнение366826)
То е добре да се поговори и за Профила на Купувача.....който прекрасно е знаел, че Вивакомски приемник без договор не може да ползва ( или операторско оборудване въобще ), но от наивизъм или Андрешковщина е помислил, че залавя Твърдо Господа за Шлифера и минава тънко с такава покупка. Но....осъзнавайки, че Шлиферчето се оказва ДРЪВЦЕ, почва да лее три ,реда сълзи и седем реда сополи как са го "прецакали".)))))

Честито на Съчуствуващите ))) Хитрецът вика " Дръжте Хитреца"))))

Понеже темата изобилства от психоаналитически отенъци, добре е уважаемият Венци да сподели как точно е смятал да ползва вивакомски приемник без договор и без прехвърляне., за да му вникнем в мотивацията при покупка на Ненужен предмет ( с един от трите си профила). Иначе да се жалваш е готино наверно. Почти като оргазъм наполовина)))

Клиента винаги е прав.

tedo 19-04-2015 19:58

Най-прецакан е истинския клиент на виваком, защото ще трябва да го плати 100-150лв.за приемника :)

gogyto 19-04-2015 21:09

Цитирай:

Първоначално написано от tedo (Мнение366840)
Най-прецакан е истинския клиент на виваком, защото ще трябва да го плати 100-150лв.за приемника :)

Никой нормален нема се набрули така, най-вероятно е (бил) краден тоя приемник.

Венци 19-04-2015 21:11

Ееееййй обърнахте го на селска кръчма! Пуснал съм в раздел на Виваком с въпрос,нито съм ревал за 15лв които съм дал,нито съм се правил на хитрец и т.н. Имам Булсатком,взех си и на М-тел хей така,плащам и си гледам!!! Реших да закупя приемника на Виваком,тъй като не съм наясно с тяхните условия,а приемника ми трябваше за вилата ми, на Цигов чарк. Която не посещавам целогодишно. Затова бях подведен от измамника (който е възможно и да чете, че и отговаря тук по въпроса) Ето описанието на обявата му:



''Приемника си работи нормално просто приключвам с договора и затова го продавам. Платен е до месец юни и след това ако искаш да гледаш плащаш ако не ти е харесало не плащаш.Договора е свършил.Мога и да го прехвърля на новия собственик пожелание.
Намира се в София за други градове с куриер за сметка на получателя''



А, на Станимашкия потребител,отговарям защо имам 3 профила! Има лимит на обявите,а имам много неща за продан и затова съм направил 3 профила. С актуални телефони,поща и т.н. Всяка сделка е преключвам с телефонно обаждане!

Човек от форума е проверил картата,дал съм му номера имам и ЕГН-то на жената,собственик на приемника,отговорил ми е колегата на лични,и въпроса преключва! Благодаря на всеки за мнението и остроумниченето! Лека вечер, и не се кахърете повече за моите 15лв....аз съм ги прежалил,отдавна.

Brian 19-04-2015 21:22

Oт OLX оплаквания нямам. Не се връзвам на измамници, купил съм си хубави неща, "непотребни" за другите. Но по принцип това си е сайт в който има две групи хора - едните продават и купуват, другите се мамят един друг. Хубавото е, че двете групи рядко се срещат.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:23.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.