Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА NEOSAT-Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=417)
-   -   Нови канали на Неосат (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46208)

vasilstf 28-11-2021 23:49

Цитирай:

Първоначално написано от Ивован (Мнение569130)
Като стана на въпрос, прави ми впечатление, че доста често на Нова излиза тест таблица за секунди, понякога звука спира но не винаги.

За това писах преди месеци. Беше спряло за няколко дни, но сега пак започна.

sasho1bs 29-11-2021 00:25

Аз даже се чудя как още съществуват с около 5 6 000 абоната.

vasilstf 29-11-2021 21:53

Тая вечер цветната таблица на нова се задържа доста дълго.

Ивован 30-11-2021 08:55

Да... И в петък май беше пак горе-долу по същото време. А също и вечерта от към 23:10 започна да накъсва (без таблица) Евроком. Не знам само при мен ли е било.

djidjibidji 01-12-2021 13:47

Манете Нова сега гледам, че и Нова Спорт ХД вече е минала в сд и е станала пълна мацаница. Не знам какво става с теа хора :s101


Канал Fight Network е черен екран.

djidjibidji 02-12-2021 19:07

Оправиха Nova Sport HD и Fight Network HD. Дано сега да пуснат и Trace Sport Stars и Boomerang HD на български. Тая Crime Investigation изобщо не съм я гледал никога аз ;)

Милео 02-12-2021 19:50

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение569278)
Оправиха Nova Sport HD и Fight Network HD. Дано сега да пуснат и Trace Sport Stars и Boomerang HD на български. Тая Crime Investigation изобщо не съм я гледал никога аз ;)

И да си оправят компресията на звука че и на 192 се чува отврат, и HD каналите с 128 kb/s звук да го вдигнат излагат се :D Взели са старата компресия на булсат, а булсат са сложили още по гадна :D

djidjibidji 02-12-2021 19:55

Да прав си звука трябва да се пооправи. Аз с операторски приемник няма как да видя битрейта, но познавам по слух. И радиата им са с гаден звук, дано да се пооправи скоро на сите канали ;)

Милео 02-12-2021 23:49

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение569282)
Да прав си звука трябва да се пооправи. Аз с операторски приемник няма как да видя битрейта, но познавам по слух. И радиата им са с гаден звук, дано да се пооправи скоро на сите канали ;)

Дам, ужасен им е компресора, дори на каналите с 192kb/s звук им звучи зле когато пусна музикален канал, но и статичен с говорене, сравнявайки звука с този от сорсовете на BIX/Близу, просто няма база за сравнение и знаем кой бие. Уж нов сателит, много място, а пак пестим. БГ работа.

dzumba 03-12-2021 07:45

Що,вие двамцата не пестите ли дома!?

didomh 03-12-2021 10:50

Хуабво нещо е човек да има избор, ако има някой на който все пак не му харесват усугите на Неосат, съвсем спокойно мога да му препоръчам Поларис Медия, там качеството и битрейта на каналите са на светлинни години , а за пакета да не говорим.... толкова много канали на едно място няма оператор в БГ който да предложи... :)

spaice 03-12-2021 11:32

Цитирай:

Първоначално написано от didomh (Мнение569298)
Хуабво нещо е човек да има избор, ако има някой на който все пак не му харесват усугите на Неосат, съвсем спокойно мога да му препоръчам Поларис Медия, там качеството и битрейта на каналите са на светлинни години , а за пакета да не говорим.... толкова много канали на едно място няма оператор в БГ който да предложи... :)

Това високо качество на Поларис с кой точно приемник може да се види?

djidjibidji 03-12-2021 14:21

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение569296)
Що,вие двамцата не пестите ли дома!?


Щом искаш да предлагаш качество няма смисъл да правиш цигании. Уж имат цел спътник , а за един звук на каналите им ще се стискат. Поне на музиканлните трябва да е супер звука, а то си е мазало. Да не говорим за качеството на сд каналите.

dzumba 03-12-2021 15:03

Я кажи, с коя тояга слушаш качествен звук в къщи,та преценяваш кое е мазало!Дай пример за супер,ако някога си слушал!

djidjibidji 03-12-2021 15:37

Какво да обяснявам сега. Имам домашно кино свързано и като се сравни с тв или радио от иптв звука на Неото е глух.

Милео 03-12-2021 16:24

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение569296)
Що,вие двамцата не пестите ли дома!?

Когато помпаш реклами с това колко "перфектно, кристално и т.н качество", предлагаш, трябва да го покриваш, не става само с лъжлива рекламна кампания. Каквото и да си говорим, най-доброто качество си остава по кабел DVB-C.

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение569303)
Я кажи, с коя тояга слушаш качествен звук в къщи,та преценяваш кое е мазало!Дай пример за супер,ако някога си слушал!

Ако си с Hi-Res слушалки и пуснеш да кажем Planeta HD от нео и от близу, при пъвите ще чуеш гаден звук въпреки че е на 192 kb/s, при вторите ще чуеш качествен на 256 kb/s, преди беше на 192 kb/s, но и тогава звучеше супер. Трябва да си оправят компресията, защото в момента всичко с какъвто и битрейт да е звучи ужасно. Сравнение при City TV също може да се направи и при двата оператора е 192kb/s и пак Близу бие по звук.

dzumba 03-12-2021 17:31

И двамата сте далеч от преценката,аз досега не съм чул домашно кино да свири музика качествено,всичко е кривоч,поне под 50000лв,а не се ли замисляте,че звука на Неото е верен. А всичко друго, с което сравнявате е помпано!Или има ли високи яко,или да лупа бас,там е качеството,така разсъждават 99 % от специалистите!

Милео 03-12-2021 18:34

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение569307)
И двамата сте далеч от преценката,аз досега не съм чул домашно кино да свири музика качествено,всичко е кривоч,поне под 50000лв,а не се ли замисляте,че звука на Неото е верен. А всичко друго, с което сравнявате е помпано!Или има ли високи яко,или да лупа бас,там е качеството,така разсъждават 99 % от специалистите!

То, ако беше от спийкъра всичко щеше да звучи зле :D Нямаше да различиш шита на 96 AAC-то на Виваком от каквото и да е друго. Ако бяха надули битрейта от Близу, по-друг начин щеше да звучи.

djidjibidji 03-12-2021 18:48

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение569307)
И двамата сте далеч от преценката,аз досега не съм чул домашно кино да свири музика качествено,всичко е кривоч,поне под 50000лв,а не се ли замисляте,че звука на Неото е верен. А всичко друго, с което сравнявате е помпано!Или има ли високи яко,или да лупа бас,там е качеството,така разсъждават 99 % от специалистите!


Добре както кажеш. Аз не съм казал, че домашните кина вадят перфектен звук, но става да сравниш един звук с друг. В никакъв случай звука на неото не е по-верен от повечето други.

djidjibidji 12-12-2021 22:00

Още един канал изчезна Mediaset Italia + Crime Investigation и CBS Reality стават 3. Дано след нова година да има други канали на тяхно място. По-добре да се пуснат Boomerang HD BG, SuperToons и Cinemania отколкото тези тъпотии.

Реалния 13-12-2021 10:58

Crime Investigation e гледаем канал, поне от мен. Излъчва различни криминални истории и наподобява ID Xtra, канала е хубав с бг субтитри е ,дано се договорят да го пуснат пак. Иначе другите два са пълнеж. Хубаво би било да пуснат и Travel XP HD или Chillayo HD, със сигурност ще привлекат повече абонати ако го направят неосат.:s101

djidjibidji 13-12-2021 20:12

Mediaset пълнежа тръгна. На мен честно казано не ми трябват нови канали така за бройка. Само се дразна като някой канал си седи така на таблица, или черен екран. Иначе за сега като изключим че Boomerang не е на български друго всичко си го имат Неосат. Евала ;)

didomh 13-12-2021 23:02

Никой не обича пълнежите като цяло.... Не че някой го интересува, но ето как изглежда моя фаворит лист на приемника ми на А1. След номер 30 ги брой пълнеж....

https://thumbs4.imagebam.com/23/60/40/ME5KZMP_t.jpg



При Неосат нещата са същите, там нямам такъв файл защото съм добавил само фаворитите от 19,2 а техните са си с фабрична подредба.

Ако трябва да кажа какво ми липсва на Неосат, което го има А1, ще кажа, че ми липсва: Museum TV , TravelXP и MyZen 4k....

Иначе и на А1 и на Неосат ми липсват : Djazz TV, Cmusic TV и Chillayo и Chillayo 4k.... но за тази работа си има СТБ ему... ;;513

djidjibidji 13-12-2021 23:44

Хубава подредба ако не гледаш спорт. Моите са на 1,2,3 BNT1 bTV Nova и после почват веднага Максовете и Диемите и другите са назад някъде.Всеки със вкуса си ;;573

vasilstf 14-12-2021 19:43

Аз гледам само три програми и за мен всичко останало е пълнеж.

Глаголица 14-12-2021 22:11

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение569664)
Mediaset пълнежа тръгна. На мен честно казано не ми трябват нови канали така за бройка. Само се дразна като някой канал си седи така на таблица, или черен екран. Иначе за сега като изключим че Boomerang не е на български друго всичко си го имат Неосат. Евала ;)

Познавам хора, които знаят испански и италиански и една от причините да предпочетат тоя достачвик беше наличието на канали на съответните езици. Така че кое е пълнеж, кое - не, може да е доста субективно.

vasilstf 14-12-2021 22:42

Цитирай:

Първоначално написано от Глаголица (Мнение569729)
Познавам хора, които знаят испански и италиански и една от причините да предпочетат тоя достачвик беше наличието на канали на съответните езици. Така че кое е пълнеж, кое - не, може да е доста субективно.

Това повтарям от месеци и това се опитах да кажа с предния пост. Всеки иска да си гледа не повече от 10 канала и всичко различно от тях за него е пълнеж.

taewu 15-12-2021 00:25

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение569730)
Това повтарям от месеци и това се опитах да кажа с предния пост. Всеки иска да си гледа не повече от 10 канала и всичко различно от тях за него е пълнеж.


нали трябва да си оправдаят парите който взимат

Реалния 15-12-2021 12:21

Цитирай:

Първоначално написано от Глаголица (Мнение569729)
Познавам хора, които знаят испански и италиански и една от причините да предпочетат тоя достачвик беше наличието на канали на съответните езици. Така че кое е пълнеж, кое - не, може да е доста субективно.

Може би съм се изразил крайно, за което се извинявам на хората, които гледат тия канали. Но има и такива ,които считат и български канали или пък такива с бг субтитри за пълнеж, което за мен в случая е още по-странното. Наистина е субективно всяко едно мнение за това кое е пълнеж , и кое не. :s101

didomh 15-12-2021 12:37

При А1 нещата са следните, давам ги за пример понеже там има въпросните пакети:

Искаш да гледал 10 немски бози -3лв. , искаш да гледаш 10 турски канала - 5лв.

Ако можеха така да са и за останалите канали.... то не става върпос за пълнеж а за това че човек няма оцпия да не си ги плаща. Може да са 20 стотинки на месец да речем каналите на Mimyuni ама защо трябва да ми влизат в пакета без да ги искам. Тя идеята да има разделкение на пакети не е нова, но никой не му стиска да я направи. Нека има в билинга микро пакети и там всеки да си слага отметка какво му се гледа...

Реалния 15-12-2021 12:53

Цитирай:

Първоначално написано от didomh (Мнение569743)
При А1 нещата са следните, давам ги за пример понеже там има въпросните пакети:

Искаш да гледал 10 немски бози -3лв. , искаш да гледаш 10 турски канала - 5лв.

Ако можеха така да са и за останалите канали.... то не става върпос за пълнеж а за това че човек няма оцпия да не си ги плаща. Може да са 20 стотинки на месец да речем каналите на Mimyuni ама защо трябва да ми влизат в пакета без да ги искам. Тя идеята да има разделкение на пакети не е нова, но никой не му стиска да я направи. Нека има в билинга микро пакети и там всеки да си слага отметка какво му се гледа...

Не им стиска да го правят така защото всеки абонат ще си плати само за това ,което гледа т.е. по-малко, и съответните други пакети няма да плати. Това означава, че дадения оператор ще регистрира по-малко приход от единица абонати и няма да може да си позволи дадени канали, особено чуждите които са и по-скъпи. Не е много в полза на клиента това, хич даже, но е икономически оправдано за оператора. :)

djidjibidji 15-12-2021 14:05

Така е няма да отделят пълнежа в пакети, защото много малка групичка от хора ще плаща. Така че гледайте какво ви харесва другото не го слагайте във фаворитите и готово. Само че вместо тези mediaset да беха пуснали поне Rai и от френските France 2,3,4 ;)

djidjibidji 05-01-2022 18:32

От 10 януари разкарват каналите на мюмюн медиа за България. Много изкараха даже :lol15:

didomh 05-01-2022 18:46

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение570440)
От 10 януари разкарват каналите на мюмюн медиа за България. Много изкараха даже :lol15:


От къде е инфото, официално няма такова?

djidjibidji 05-01-2022 18:48

Гледам епгто но Неосат :)

didomh 05-01-2022 18:53

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение570442)
Гледам епгто но Неосат :)

И какво пише?

djidjibidji 05-01-2022 18:55

Под всеки канал пише, че от 10.1 спира да се излъчва за територията на България. Точно и ясно ;)

didomh 05-01-2022 19:02

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение570444)
Под всеки канал пише, че от 10.1 спира да се излъчва за територията на България. Точно и ясно ;)

Няма логика да е така, защото на а1 ги гледам и нищо не са казали.

Мартин_89 05-01-2022 19:06

Тъкмо при Неосат може да тръгнат Super Toons HD, TravelXp HD, TV 999 HD и TLC HD на мястото на тези отиващи си канали. ;;650

djidjibidji 05-01-2022 19:20

Цитирай:

Първоначално написано от didomh (Мнение570445)
Няма логика да е така, защото на а1 ги гледам и нищо не са казали.


Тия а1 кога ли са казвали нещо навреме. Като ги спрат ще го обявят ;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:56.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.