Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА NEOSAT-Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=417)
-   -   Нови канали на Неосат (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46208)

moreg 18-01-2023 16:30

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение582776)
Поне 20 телевизии са разместени като честоти. Както казах, нямах време и възможност да ги проверявам всичките, дали има отпаднали или качени нови между разместванията. Сега, някои от разместените канали са гледаеми тук и с неоператорски приемник, което предполага пресканиране и наместване на букети. Това пак е раздвижване.

Кои са каналите, които са гледаеми след разместването? аз не виждам такива освен Id extra SD който е тръгнал най-накрая и е с epg на сръбски, от около 6 месеца беше на черен екран преди това.

djidjibidji 18-01-2023 19:14

Аз все още ги ползвам за гледане предимно за Макса и Диемите. Другите не ме интересуват повечето, но иначе много канали зачезнаха и нещо не вървят на добре нещата. Последно изчезна и MTV Club, а вместо MTV Europe са пуснали немската MTV. Иначе от вчера има само размествания и нищо ново. 12092V е преместен на 12303H, а каналите от 12303 са на 12092v. Абе последно време само разместват и махат канали ще видим колко още ще издържат.

djidjibidji 19-01-2023 01:38

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение582781)
Кои са каналите, които са гледаеми след разместването? аз не виждам такива освен Id extra SD който е тръгнал най-накрая и е с epg на сръбски, от около 6 месеца беше на черен екран преди това.


Да HD версията я няма изобщо, а тази сдто от поларис при мен е само на английски, но с бг реклами. Няма как да сменя езика с тая кошница ;)

moreg 19-01-2023 05:09

От приемника е проблема с езика. Иначе на Sd версията си има и бг език. Наистина приемниците на неосата са слаба работа. Един език да не можеш да смениш....

hector21 19-01-2023 09:19

На EPG би трябвало да не може да се сменя езика, освен ако не е кратко EPG, което показва само текущо и следващо предаване. Тези EPG заемат голямо място в транспортния стрийм, 1 буква 1 байт. Само нашите оператори качват по 80 и повече канала в 1 транспондер да пестят пари.

111111 19-01-2023 09:49

Цитирай:

Първоначално написано от hector21 (Мнение582806)
Tези EPG заемат голямо място в транспортния стрийм, 1 буква 1 байт. Само нашите оператори качват по 80 и повече канала в 1 транспондер да пестят пари.

Грешна ти е сметката, това е за телетекста сметката.
около 48баита по може.

Проблем на всички оператори е,
че не могат да прочетат упътването за ползване на техниката.
И съответно я ползват на 30% от възможностите и.

djidjibidji 19-01-2023 14:39

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение582802)
От приемника е проблема с езика. Иначе на Sd версията си има и бг език. Наистина приемниците на неосата са слаба работа. Един език да не можеш да смениш....


Абе за гледане на тв стават. Досега никога не ми е забивал, или нещо подобно. Иначе на маймуната има копче за аудио, ама предполагам ще го активират с някой ъпдейт някой ден ;)

Човек 20-01-2023 11:35

На ID Extra, върви същата програма като на ID HD. Само дето доколкото забелязвам и двата канала са Sd :)

djidjibidji 20-01-2023 14:33

За HD версията нема пари ;;573

Човек 20-01-2023 15:22

ID Extra я няма в HD, но тя е същата като ID HD... Аз пък не мога да разбера какъв е смисъла този канал да има две имена, а да излъчва едно и също нещо. Не знам как е при другите оператори ,включително и тия с иптв-то, но при Неосат се дублират двата канала :s101


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:37.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.