Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DVD и BLURAY плеъри (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=131)
-   -   избор на ресивър (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=31523)

themaster301 10-12-2013 13:47

Цитирай:

Първоначално написано от lazarus18 (Мнение292903)
Как си ги определил тези разстояния?
В никакъв случай калибрацията не е излишна и е почти невъзможно да си нагласиш съраунда без нея.
Не знам тази на HK колко е добра, но на око няма как да ти се получи.
Моя съвет е да не оставяш предните колони на LARGE защото тогава всички честоти отиват към тях, а при всички случаи е по-добре да ги разтовариш от най-ниските, които да поеме събуфера. Така е и по-лесно за усилвателя.

Добре. Ще ги мина на Small.

lazarus18 10-12-2013 13:56

Ти като си в концертната зала сред оркестъра ли стоиш или пред него?
И аз в зората на многоканалната музика се бях запалил е се впечатлявах, но в крайна сметка се оказа, че с изключение на 2-3 албума нищо друго не звучи добре.
Една добра стерео система, свиреща хубав запис създава много добра сцена и можеш буквално да позиционираш отделните изпълнители къде стоят.

themaster301 10-12-2013 14:02

Цитирай:

Първоначално написано от lazarus18 (Мнение292910)
Ти като си в концертната зала сред оркестъра ли стоиш или пред него?
И аз в зората на многоканалната музика се бях запалил е се впечатлявах, но в крайна сметка се оказа, че с изключение на 2-3 албума нищо друго не звучи добре.
Една добра стерео система, свиреща хубав запис създава много добра сцена и можеш буквално да позиционираш отделните изпълнители къде стоят.

Не е баш така , защото от време на време се чуват ръкопляскания. В момента съм пуснал едно немско радио - MDR Klassik от спътник и саунда е по-различен , мога да кажа , че е обгръщащ , обемен.

edit: същия ефект се получава и по време на футболен мач , но не по нашите телевизии.

Хигс бозон 10-12-2013 14:11

Абе всеки да слуша както му е кеф бе, а не както е правилно. На мен някой ще ми казва, как е "правилно" да харесвам музиката! Ха-ма-ха! :e085:
Когато бях с ресивър, често си пусках и съраунд-колоните. Има функция да слушаш стерео на 4 колони - предни и задни. Това не е съраунд. Но някои стилове и изпълнители звучат по-добре на 4 колони и субуфер, отколкото само на две. Тако че - аман от теории за "правилното" слушане на музика. Трябва практика и всеки да разчита на собственият си вкус.

Didko 10-12-2013 14:11

Цитирай:

Първоначално написано от themaster301 (Мнение292911)
edit: същия ефект се получава и по време на футболен мач , но не по нашите телевизии.

Този ефект идва от 5 каналния звук, с който се излъчват съответните програми. Sky Sports F1 HD също е 5 канален и докато дават онборд камерата, все едно си в колата.

BOBIKAT 10-12-2013 14:15

Цитирай:

Първоначално написано от themaster301 (Мнение292907)
Сараунда си го пускам когато музиката е в концертна зала , особено класическа. Невроятно е , поне за моите виждания.

Именно де! Аз така си слушам от дримбокса акустичните концерти на скорпиънс в манастира в лисабон, и на дарт стрейтс. :)
П.С. Особенно на скопрпиънс, все едно публиката ми свири в ушите...;;573

мнн 10-12-2013 18:04

Цитирай:

Първоначално написано от BOBIKAT (Мнение292914)
дарт стрейтс

к'о й туй? :s101

BOBIKAT 10-12-2013 18:09

Цитирай:

Първоначално написано от мнн (Мнение292958)
к'о й туй? :s101

Сори, излезнало е малко като Дарт Вейдър.

алт 10-12-2013 18:32

Единствения начин да разбереш дадена система дали е истинска HiFi, е да намалиш звука почти докрай и пак звученeto да е HiFi.

Тодор Тодоров 13-12-2013 08:59

Цитирай:

Първоначално написано от BOBIKAT (Мнение292817)
Тошо, ай зимай я таа маранца, и да идвам при теб с колоните и домашната.;;650

Боби,вече съм го поръчал и около коледа го очаквам :a0335:
Само трябва да направя някои упражнения за да дотамана паричките на човека,който ми го праща;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:40.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.