Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА NEOSAT-Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=417)
-   -   Нови канали на Неосат (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46208)

Калито 04-03-2022 19:26

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение572738)
Е това е абсурдно, как така само този транспондер ще играе а другите ще са бетон?
защо на булсат на транспондера с диемите нищо не играе? Как не играят транспондерите на астра 19 или на хотбърд? Транспондера на неосат е калпав затова и хората имат проблеми с пикселизации и неосата трябва да си го оправят въпреки че каналите при мен се гледат пак без проблем независимо, че сигнала е нестабилен. При мен няма никакви клетки на мобилни оператори нито срещу антената нито около нея.

И при мен го имаше този проблем с танцуването.

moreg 04-03-2022 19:40

Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение572741)
И при мен го имаше този проблем с танцуването.

И как го оправи? смени конвертора или нещо друго?

Калито 04-03-2022 19:44

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение572742)
И как го оправи? смени конвертора или нещо друго?

Приключих с Неосат,спрях да им плащам,ама за всеки случай пробвай с друг конвертор дали ще има разлика,не с техния, при мен играеше с техния,с друг не съм пробвал.

moreg 04-03-2022 19:59

Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение572743)
Приключих с Неосат,спрях да им плащам,ама за всеки случай пробвай с друг конвертор дали ще има разлика,не с техния, при мен играеше с техния,с друг не съм пробвал.

Пробвах и с друг същата история е, проблема си е само в транспондера и ако не беше djidjibidji да напише тук за тая пикселизация аз дори нямаше да съм забелязал, че сигнала на тоя транспондер играе казачок.

djidjibidji 04-03-2022 20:16

Цитирай:

Първоначално написано от кулио (Мнение572737)
Пикселизация се появява чат/пат и на Discovery и на Love Nature.
Освен на Неосат ми направи впечатление, че и на Dvb-c телевизията на Виваком канал UA също има проблеми с пикселизация.

Ако е така то вместо да оправят диема спорт то се появява проблем и на другите канали. Нещо и техниката не им е наред сигурно.

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение572745)
Пробвах и с друг същата история е, проблема си е само в транспондера и ако не беше djidjibidji да напише тук за тая пикселизация аз дори нямаше да съм забелязал, че сигнала на тоя транспондер играе казачок.

Ние хубаво сме забелязали, но трябва те да се впрегнат и да си оправят проблемите, ама не и пука.

oldgraf 04-03-2022 20:57

За тези, които мрънкат за тр.12418- почти цялата Олимпиада я гледах тук по Евроспортовете и нямаше никакъв проблем. Иначе не гледам и не знам за Диемите дали е имало цветни таблици. Аз най-вече заради Евроспорт 2 ХД бях тук
Edit: Погледах малко Тайсън в Легендите на бокса по ДС2 ХД и нямаше грижи. Освен оригиналните приемници да имат проблем
Едит2 : Продължих да гледам за футбол и видях на два пъти цветни таблици на ДС2...Баси

djidjibidji 04-03-2022 21:22

Очите не лъжат човек. На Евроспорт няма грижи, ама на Диема Спорт каналите си има таблици и това е. И Нова Спорт си е мацаница. Няма какво повече да се каже. Всичко си е от Неосат.

Ламерът 04-03-2022 21:27

Цитирай:

Първоначално написано от Mediadigital (Мнение572711)
Проблема не е в транспондера а идва от енкодера , а енкодера взима сигнал кой знае от къде ... от там като зацикли и енкодера пуска таблица ... Multicast>encoder>multiplex>uplink<downlink ... така е като бг телевизиите не работят с директни мрежи ..Point to Point

Пяна имам на пръстите да пиша за тая цветна таблица че се появява от енкодера и най вероятно не се справя при ряска смяна на битрейда или се чупят пакетите преди него още пак при бързи кадри...

vasilstf 04-03-2022 22:11

Цитирай:

Първоначално написано от Ламерът (Мнение572753)
Пяна имам на пръстите да пиша за тая цветна таблица че се появява от енкодера и най вероятно не се справя при ряска смяна на битрейда или се чупят пакетите преди него още пак при бързи кадри...

Нищо, дай да въртим конвертори и да се крием от клетки на мобилни оператори. ;;650

Mediadigital 04-03-2022 22:14

Цитирай:

Първоначално написано от Ламерът (Мнение572753)
Пяна имам на пръстите да пиша за тая цветна таблица че се появява от енкодера и най вероятно не се справя при ряска смяна на битрейда или се чупят пакетите преди него още пак при бързи кадри...


Всичко зависи на какъв профил е енкодера High 4.3 Gop примерно при резки движения на 50 няма да има проблем ... но не се знае какво иде по мултикаста 12 мегабита но какви ..., остава загадка


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:30.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.