Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Монтаж и настройка на антени (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Проблем с настройката на антена. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47889)

Атас 07-11-2022 20:59

Цитирай:

Първоначално написано от Чичати (Мнение579756)
Еми то ясно, че няма нищо вечно, но като изчезнат ще го мисля.

Споко приятелю, нищо няма да изчезне, напротив: "мачът" тепърва започва и ще става все по-интересно.
Аз съм един от първите, който си завъртя антената от 13°E на 14°W. Хващам доста канали в стандарта Multistream T2-MI. Не ми излизат регионалните Донбаски канали, но те не са ми интересни, важни са ми общофедералните московски канали, а те се гледат чудесно.


P.S. След две години пак ще въртим чиниите. Наредено е на новия директор на Роскосмос Юрий Борисов (стария Рогозин се оказа тъп) за две години да построи и да качи на орбита свръхмощен спътник с огромно количество транспондери.
Ще го позиционират зад някоя от Астрите на 16°, 19° или 23°Е, за да може европейците без да въртят чинии, да гледат предаванията от Москва. Ще се излъчва на абсолютно всички европейски езици плюс естествено на български и руски.
Ще се отразява московската гледна точка, която за сега се заглушава от западните така наречени"демокрации".


http://dtv-bg.com/showthread.php?t=47675

manqka 07-11-2022 21:33

Цитирай:

Първоначално написано от Виктор (Мнение579979)
С "Метчика", малко трудно ще стане, но ти можеш да опиташ! :s101;;650

Метчика е за вътрешна резба.
Плашката е за външна резба.
Объркал съм се със думата.:s101
Нали ме разбрахте. ;;650

katopatisia 07-11-2022 23:03

Цитирай:

Първоначално написано от Атас (Мнение579984)
.... Наредено е на новия директор на Роскосмос Юрий Борисов (стария Рогозин се оказа тъп) за две години да построи и да качи на орбита свръхмощен спътник с огромно количество транспондери.
Ще го позиционират зад някоя от Астрите на 16°, 19° или 23°Е, за да може европейците без да въртят чинии, да гледат предаванията от Москва. Ще се излъчва на абсолютно всички европейски езици плюс естествено на български и руски.
Ще се отразява московската гледна точка, която за сега се заглушава от западните така наречени"демокрации".

Човек, те "безаналоговите" не успяха да спасят дори един единствен канал RT ("Russia today"), който представяше "тяхната гледна точка", ти вярваш в нови спътници над/зад/под Астрата и други такива приказки от 1001-нощ...;;basi

Калито 08-11-2022 00:03

Московците ще ги гледате вече само по екзотични спътници:)

Атас 08-11-2022 09:35

Цитирай:

Първоначално написано от katopatisia (Мнение579989)
Човек, те "безаналоговите" не успяха да спасят дори един единствен канал RT ("Russia today")

В грешка си - "фейкнюз". На 14°W всички канали RT (на пет езика) си работят, хващам ги. На когото му трябват, врътва чинията и гледа. А на територията на бившата ГДР дори чиния не ти трябва - силната там AfD е вкарала в местните кабеларки забранената RT DE. Местната полиция знае, ала си трае.

katopatisia 08-11-2022 10:00

Цитирай:

Първоначално написано от Атас (Мнение579994)
В грешка си - "фейкнюз". На 14°W всички канали RT (на пет езика) си работят, хващам ги. На когото му трябват, врътва чинията и гледа. А на територията на бившата ГДР дори чиния не ти трябва - силната там AfD е вкарала в местните кабеларки забранената RT DE. Местната полиция знае, ала си трае.

Чакай сега нещо не те разбрах. "Фейкнюз" е това за RT - всичко си бачка, ок, ток и жица, няма ЕУбан и директно и рязко след едно изречение се оборваш със "забранената RT DE". Как забранена, като ти казваш, че всичкото RT е разрешено...Опорки, опорки... :)

п.с. Мислих да копна малко изявления на Вера Юрова (ЕК), малко от съдебните решения по делата за RT FR и изказвания на Жозеп Борел ама тези аргументи доказано не оборват опорките. ;;650

Вас 08-11-2022 10:43

Е, от кумова срама на 13Е оставиха РТДок..;)
Между другото на Тюрксат все още работят Россия24 и РТР Планета(аналог на Россия1), с лошо качество на картината, но работят.
Добрата новина е все пак, че след войната в Украйна няма да има нито ЕС, нито НАТО в досегашния им вид.
Никой няма нужда от нов Европейски Съветски съюз и нов натовски Варшавски договор.
Помните ли "Надпреварата във въоръжаването" от 70-те и 80-те години и повсеместния глад в социалистическите страни?!!!
Ето за това ни готвят днешните ни "европейски лидери".
Зелени сделки, ядрени щитове, забрана на консумацията на месо.......все "за благото на човека"!;;basi
Е, ние в тоя филм сме участвали, поне аз....за вас не знам!;)

vasilstf 08-11-2022 11:13

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение579999)
Е, от кумова срама на 13Е оставиха РТДок..;)
Между другото на Тюрксат все още работят Россия24 и РТР Планета(аналог на Россия1), с лошо качество на картината, но работят.
Добрата новина е все пак, че след войната в Украйна няма да има нито ЕС, нито НАТО в досегашния им вид.
Никой няма нужда от нов Европейски Съветски съюз и нов натовски Варшавски договор.
Помните ли "Надпреварата във въоръжаването" от 70-те и 80-те години и повсеместния глад в социалистическите страни?!!!
Ето за това ни готвят днешните ни "европейски лидери".
Зелени сделки, ядрени щитове, забрана на консумацията на месо.......все "за благото на човека"!;;basi
Е, ние в тоя филм сме участвали, поне аз....за вас не знам!;)

Забрави да споменеш и най-приятното - джендър идеологията и премахването на разделението между половете. Няма да се делим вече на мъже, жени, хетеро, гей и тн. Поколенията след нас ще си карат щастливи електрическите тротинетки, а как ще се размножават - медицината е дотолкова напреднала, че е въпрос на време и т.нар. "мъже" (понятие което скоро ще отпадне) ще могат да износват и раждат деца.

Вас 08-11-2022 11:49

Аз много неща "забравих" да спомена, но все пак темата е за настройка на антена.;)
Що се отнася до "джендърите" и всички други "евроатлантически ценности", с които ни заливат нашите правоверни и "независими" медии, предлагам на тия, които си мислят, че на нас "пак ще ни се размине", да отворят българските сайтове за търсене на работа и да видят с очите си, как на една тъпа обява за работа в изискванията вече пише така:
"Длъжноста може да се заема от Мъж/Жена/Джендър".
Край на цитата!
Честито на всички!
Приятен ден!

Калито 08-11-2022 15:14

Ей,не ви отвориха една тема да политиканствате по цял ден там!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:58.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.