Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Булсат модул (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46013)

ЗММ-111 22-06-2020 12:49

В телевизора имаш ли вкаран спътник Hellassat3 ?

Ивован 22-06-2020 12:53

Цитирай:

Първоначално написано от ЗММ-111 (Мнение532044)
В телевизора имаш ли вкаран спътник Hellassat3 ?

Не. Все още. Като си взема модул ще вкарам кабела.

ЗММ-111 22-06-2020 12:58

След като го нямаш спътника вкаран в списъка на телевизора, какво ще сканираш. Първо се вкарва спътника, след това се сканира за транспондери и след това се сканира всеки транспондер за канали. Ако булсатком използват транспондер с носеща честота се сканира той и ти излизат всички транспондери с каналите от Булсатком автоматично. Няма връзка между модул и сканиране на транспондери. Този телевизор с последен ъпдейт на софта ли е. Ако няма такъв спътник се преименува друг от списъка като хелассат и се действа по същия начин. Модула служи да ти разкодира каналите и нищо повече. А освен хелас3 май има вече и хелас4 ;) Тези упражнения ги направи без модул. Има не малко свободни канали в пакета на Булсатком. За тях не ти е нужен.

Ивован 22-06-2020 13:09

Цитирай:

Първоначално написано от ЗММ-111 (Мнение532046)
След като го нямаш спътника вкаран в списъка на телевизора, какво ще сканираш. Първо се вкарва спътника, след това се сканира за транспондери и след това се сканира всеки транспондер за канали. Ако булсатком използват транспондер с носеща честота се сканира той и ти излизат всички транспондери с каналите от Булсатком автоматично. Няма връзка между модул и сканиране на транспондери. Този телевизор с последен ъпдейт на софта ли е. Ако няма такъв спътник се преименува друг от списъка като хелассат и се действа по същия начин. Модула служи да ти разкодира каналите и нищо повече. А освен хелас3 май има вече и хелас4 ;) Тези упражнения ги направи без модул. Има не малко свободни канали в пакета на Булсатком. За тях не ти е нужен.

А как да вкарам спътника? Слагам кабела и с авто сканирането ли? НЕ РАЗБИРАМ! :s104

Балканец 22-06-2020 13:19

Цитирай:

Първоначално написано от Ивован (Мнение532040)
Здравейте отново,
Разцъках менюто на телевизора ми. Но нямам опция за ръчно въвеждане на честоти/транспордери. Излиза "Автоматично търсене", CI Информация, Списък с канали и тн., имам DVB-S/S-2. Има ли възможност като си сложа модула и свържа телевизора със сателитната чиния и избера Авто търсенето и HellasSat 3 телевизора сам да намери канали, без аз да въвеждм честоти и транспордери?


Какъв е телевизора. Модула служи само за разкодиране на каналите, няма как чрез него да се сканират канали. Иначе ако в телевизора има въведени транспондерите на Хелас сат би трябвало автоматично да ги намери.

Ивован 22-06-2020 13:20

Цитирай:

Първоначално написано от Балканец (Мнение532048)
Какъв е телевизора. Модула служи само за разкодиране на каналите, няма как чрез него да се сканират канали. Телевизора служи за приемник и там се въвеждат честотите и се сканира.

Телевизора е Blaupunkt 32", модела не го знам.

Балканец 22-06-2020 13:24

Цитирай:

Първоначално написано от Ивован (Мнение532049)
Телевизора е Blaupunkt 32", модела не го знам.


Не му знам менюто на този телевизор, но на моя Samsung има меню Ръчна настройка на честота - Цифрова настройка на честота и там са спътниците и транспондерите. Ако искаш да въведеш нов транспондер просто въвеждаш честотата. Не ми се вярва да няма такава опция.

Ивован 22-06-2020 13:31

Цитирай:

Първоначално написано от Балканец (Мнение532050)
Не му знам менюто на този телевизор, но на моя Samsung има меню Ръчна настройка на честота - Цифрова настройка на честота и там са спътниците и транспондерите. Ако искаш да въведеш нов транспондер просто въвеждаш честотата. Не ми се вярва да няма такава опция.

Това имам в менюто за настройка:
- Автоматична настройка;
- Редакция на канали;
- Списък с графици;
- Информация за сигнала;
- CI информация;
- Сателитна конфигурация.

(и в ляво от тях и нарисувана една голяма сателитна чиния)

ПС: Замислих се за "Сателитна конфигурация". Може би от там може да се въвеждат честотите...

А в ръководството пише всичко друго, но не и това (включително коя фирма е направила логата HDMI, DVB и тн...)

AGT 22-06-2020 13:43

Цитирай:

Първоначално написано от Ивован (Мнение532051)
Това имам в менюто за настройка:
- Автоматична настройка;
- Редакция на канали;
- Списък с графици;
- Информация за сигнала;
- CI информация;
- Сателитна конфигурация.

(и в ляво от тях и нарисувана една голяма сателитна чиния)

ПС: Замислих се за "Сателитна конфигурация". Може би от там може да се въвеждат честотите...

А в ръководството пише всичко друго, но не и това (включително коя фирма е направила логата HDMI, DVB и тн...)


Ние ли да дойдем у вас да пробваме или сам ще влезеш в "Сателитна конфигурация" и да видиш какво има вътре .

Без точен модел на телевизора какво очакваш освен догадки .

Работата заприлича на " докторе нещо ме боли .... от какво може да е" ?

Ивован 22-06-2020 13:51

Цитирай:

Първоначално написано от AGT (Мнение532055)
Ние ли да дойдем у вас да пробваме или сам ще влезеш в "Сателитна конфигурация" и да видиш какво има вътре .

Без точен модел на телевизора какво очакваш освен догадки .

Работата заприлича на " докторе нещо ме боли .... от какво може да е" ?

Да. Точно от сателитна конфигурация е! Излезе ми списък със спътници и си избрах Hellas Sat 2. Хванах свободна ТВ.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:05.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.