Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОМПЮТРИ и периферия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Безплатна надстройка до Windows 10 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37298)

ИлиянБГ 03-06-2015 23:13

Без пари ще е за тия които са дали веднъж вече пари за легално копие. Тия дето сега ползват разни активатори ще обновят до новата версия но пак ще си останат със пиратско копие което след 30 дена ще угасне. За тях Майкрософт ще предложат преференциални цени на които да могат да си закупят ключ. Ползващите Enterprise -корпоративни версии няма да получават на тоя етап покани за обновяването. И тая оферта е валидна за 1 година от датата на официалното издание след което ще си плащаме като попове .
Цитат от официалния сайт
HTML код:

*Подробности за предложението за Windows
Windows  10 е безплатна надстройка, предлагана в рамките на ограничен период, за  устройства с Windows 7 и Windows 8.1, които отговарят на условията  (включително устройства, които вече притежавате). Намерението ни е  повечето от тези устройства да имат право на безплатна надстройка, но са  валидни някои изисквания към хардуера/софтуера. Освен това наличността  на функциите може да се различава в зависимост от устройството.  Наличността на надстройката до Windows 10 за устройства Windows Phone  8.1 може да се различава в зависимост от OEM, мобилния оператор и  доставчика на мобилни услуги. Устройствата трябва да са свързани с  интернет и функцията Windows Update да е разрешена. Може да са приложими  такси на интернет доставчик. Необходими са Windows 7 SP1 и Windows 8.1  Update. Някои издания са изключени: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1  Enterprise и Windows RT/RT 8.1. Клиентите с активна софтуерна осигуровка  в обемно лицензиране разполагат с предимството да надстройват до  предложения за корпоративното издание на Windows 10 извън рамките на  тази оферта


Анто75 03-06-2015 23:29

Абе я да си еб..... Точно па сега ще ни преебат, ама друг път.

om63 04-06-2015 09:50

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение373340)
Е що пък да не е за всеки? Ти май не си пипал Убунту, Дори на бабата и е по удобно да ползва юнити за скайп и интернет, отколкото уиндовс. Особено след като на два пъти си засра уиндовса и убунтуто я спасяваше.

Друга ми беше мисълта. Който разбрал - разбрал.

Wanderer 04-06-2015 19:44

Бреййй, колко лош бил тоя Windows! Аман от разбирачи, Линукс-Убунти, Дебиан и т.н. "специалисти". Ползвайте си ги и не плюйте по ОС, която явно не ви е по вкуса. Не понасям т.нар. open source, но не бих си позволил да критикувам, особено нещо, което още не е видяло бял свят, като коментираната тук десетка. И разберете, че няма безплатно ядене. Някой, някъде го плаща. С нетърпение чакам десетката. Имам доверие на Гейтс и компания и силно се надявам да не ме разочароват, както с осмицата.

Brian 04-06-2015 20:04

Аз пък на теб ти правя забележка да не критикуваш човек дето не го познаваш :) Можеш да ми имаш доверие че си имам представа и от М$ и особено от опън соурс и опън хардуер. На мен пък ми се повръща от комер$иализъм :e085:

дрим 04-06-2015 20:05

@Wanderer,
Точно така колега, трябва да има и такова мислене, иначе микисофт да са заминали отдавна ;)

ИлиянБГ 04-06-2015 21:37

@Wanderer,
Точно отворения код в момента ти дава възможност да пишеш и ти дава възможност да си конфигурираш линукс базирания тунер за телевизията. Същия тоя код ти е и в телевизора и в тъч телефона и в таблета и тн. И да го мразиш и да не го мразиш благодарение на него не си като Петкан дивака и имаш комуникация със останалия свят.

Ламерчо 04-06-2015 22:29

Цитирай:

Първоначално написано от Wanderer (Мнение373441)
И разберете, че няма безплатно ядене. Някой, някъде го плаща.

Свободен != Безплатен

Свобода на словото, свобода на мисълта и т.н.
Безплатна бира, безплатен обяд и т.н.

Има разлика и то голяма.

Успех на MS с новият продукт.

Цец0 04-06-2015 22:48

Сега каквото и да пишем, каквото и да си говорим това индийче доста неща променя в тази фирма. Неща, които допреди година-две си бяха чиста химера...

om63 05-06-2015 13:07

Цитирай:

Първоначално написано от Wanderer (Мнение373441)
Бреййй, колко лош бил тоя Windows! Аман от разбирачи, Линукс-Убунти, Дебиан и т.н. "специалисти". Ползвайте си ги и не плюйте по ОС, която явно не ви е по вкуса. Не понасям т.нар. open source, но не бих си позволил да критикувам, особено нещо, което още не е видяло бял свят, като коментираната тук десетка. И разберете, че няма безплатно ядене. Някой, някъде го плаща. С нетърпение чакам десетката. Имам доверие на Гейтс и компания и силно се надявам да не ме разочароват, както с осмицата.

Тука май изказванията ще станат разрешени само след представяне на съответен сертификат, че на човек да не му слагат кавички. И ако съм специалист без кавички не мога ли да изкажа мнение ? И ако съм прост специалист с криви схващания пак ли не мога да изкажа грешно мнение ?
Някак си не знам защо реших, че оставям впечатление у хората, че съм линукс или уиндоус орентиран. Ми не е точно така. Изказването ми беше по повод на Убунту, на което се оказа фен бабата на Брайън :)
Безсмислената дискусия Уиндоус срещу Линукс е наистина адски досадна. Почти колкото доброто срещу злото, християни срещу мюсюлмани и руснаци срещу американци.
Азбучна истина е липсата на безплатна храна. Въпросът е, че понякога доста добре платена храна нагарча. Добре е, че сте го усетили, четейки последното Ви изречение. Лошото е, че не е за първи път им се случва. Историята познава доста по-големи гафчета от осмицата, която признавам те се опитаха доста успешно да фикснат в 8.1
А идеята на опън сорса никога, ама никога не е била безплатното. Основна грешка допускат всички, които слагат равенство между двете. Безплатното просто е страничен ефект на опън сорса. А номера с Убунту и Дебиан го направиха точно разбирачи - ама от маркетинг. И резултатът е нещо като осмицата.
В крайна сметка добрия специалист без кавички би следвало да се възползва от знания в повече области и да си изкара кинтите без да натрапва на клиента си У или Л. Което между другото важи и за добрите дърводелци, водопроводчици, електротехнци, жигола и прочее :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:59.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.