Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=165)
-   -   задължителен ли е коаксиалния кабел? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46996)

фокус 23-07-2021 21:26

Виждал съм окабеляване за кабелна тв.с мостов проводник и клеми с контакти и от шокото с коаксиален кабел и букси:)ама беше беше аналогова тогава и се виждаше криво ляво!

vasilstf 23-07-2021 22:00

Цитирай:

Първоначално написано от фокус (Мнение562966)
Виждал съм окабеляване за кабелна тв.с мостов проводник и клеми с контакти и от шокото с коаксиален кабел и букси:)ама беше беше аналогова тогава и се виждаше криво ляво!

Аз също съм виждал нещо подобно, но не за кабелна, а за антена. Разбира се, резултата беше отчайващ.
А автора на темата нека опита да върже бойлера с коаксиален кабел и надявам се да си даде отговор.

Ивован 23-07-2021 22:16

Ако в краяна сметка не може - открих че като сложа кабела с метална букса на метална антена за ефирна сигнала е същия-

adidas 24-07-2021 00:05

Здравейте, благодаря на всички за отговорите! Днес ходих до един сателитен магазин и човека там също като вас каза, че няма как да стане по електрически кабел. Каза и че ако сложа усилвател дори рискувам да изгоря телевизора. По неговите думи не става защото тока е нискочестотен, докато телевизията е високочестотна.

Причината да пускам такава тема е защото и аз като някой от писалите тук преди около 20 години съм постигал някаква телевизия с подобен кабел, но тогава беше наистина аналогова.

Купих коаксиален кабел и говорих с майстора да дойде да види дали е възможно да го сложи. Обаче ми каза да нямам големи надежди и че най-вероятно ще трябва да е външен по ръбовете на вратата и ъглите. Говорих и с хазяйката, която каза че не иска да вижда никакъв външен кабел никъде. Така че едва ли ще стане нещо. Няма как да й се сърдя след като е свалила наема на половина, а апартамента е луксозно ремонтиран на скоро. Ще пиша тук след като майсторът се поизнесе.

Иначе има хубав кабел за интернет и ползвам IPTV с MAG без проблеми. Обаче ми се искаше да мина на вградения DVB-C тунер на телевизора и да разкарам MAG-a.

вассил46 24-07-2021 07:27

Най вероятно е казал защото трябва да се оттърве.Не е проблем коаксеалния да е под мазилка ,гипс или стериопор.Моите кабели са под саниране и вътре под мазилка във всяка стая. Сателитна и кабелна.

dodo_pv 24-07-2021 07:54

Колега адидас, наемите навсякъде падат към момента. Има начин коаксиалният кабел да се замени с тънко оптично влакно, можещо да се скрие зад первазите и да не се вижда въобще. Правил съм го. В твоя случай може би ще е необходим един или 2 медия конвертора. Иска се оглед.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

CITRON 24-07-2021 08:16

Цитирай:

Първоначално написано от adidas (Мнение562982)
Здравейте, благодаря на всички за отговорите! Днес ходих до един сателитен магазин и човека там също като вас каза, че няма как да стане по електрически кабел. Каза и че ако сложа усилвател дори рискувам да изгоря телевизора. По неговите думи не става защото тока е нискочестотен, докато телевизията е високочестотна.

Причината да пускам такава тема е защото и аз като някой от писалите тук преди около 20 години съм постигал някаква телевизия с подобен кабел, но тогава беше наистина аналогова.

Купих коаксиален кабел и говорих с майстора да дойде да види дали е възможно да го сложи. Обаче ми каза да нямам големи надежди и че най-вероятно ще трябва да е външен по ръбовете на вратата и ъглите. Говорих и с хазяйката, която каза че не иска да вижда никакъв външен кабел никъде. Така че едва ли ще стане нещо. Няма как да й се сърдя след като е свалила наема на половина, а апартамента е луксозно ремонтиран на скоро. Ще пиша тук след като майсторът се поизнесе.

Иначе има хубав кабел за интернет и ползвам IPTV с MAG без проблеми. Обаче ми се искаше да мина на вградения DVB-C тунер на телевизора и да разкарам MAG-a.

Видях Ви темата веднага, но си помислих че е шега. Виждам ,че се отнасяш сериозно...намесваш хазяи, майстори и други хора с мнение. Аз ти предлагам едно решение, което е за мен е плиемливо предполам и за теб. Та там където продават ламинати има первази с различни цветове и с капаче по средата за кабели. Проблема идва от там , че някой трябва да ти монтира перваза и кабелджията от кабелната да ти промуши коаксиала. Идеята е без да натоварваш хазяйте с пари да получиш естетическо и работещо решение без видими кабели.

milenjs 24-07-2021 09:05

To хубаво че няма да има видими кабели ама монтажа на този перваз как ще стане? Махане на стария, дупчене на стените, всичките в стаята. Аз ако съм за един кабел няма да си го причиня това. Вземем си най-тънкия и мек коаксиал, хвърлям го на земята в ъгъла и както казва 88 годишната ми баба - като го погледаш няколко дене ще му свикнеш ;;650

dodo_pv 24-07-2021 09:10

Начини има достатъчно. Ако човекът има нужда от допълнителна помощ, ще качи снимки, за да конкретизираме.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

ТКЗС 24-07-2021 13:10

За десетина метра , и ако сигнала от кабелната е добър - ще стане !


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:22.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.