Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА NEOSAT-Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=417)
-   -   Нови канали на Неосат (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46208)

moreg 03-03-2022 20:55

djidjibidji забелязвам нещо странно тия дни, а то е че сигнала на транспондер 12429H играе непрекъснато при мен а най-вероятно и при теб! на този транспондер са Diema sport HD и Diema sport 2 HD както и RING HD сигнала не спира да се мести като непрекъснато скача и пада от 15.25 db до 12 db и затова според мен има тия пикселизации. Нещо този транспондер не е наред, и при първа възможност ще си поиграя с финна настройка на конвертора.
В същото време примерно транспондер 12352H на който е BNT 1 HD е бетониран със стабилен сигнал от 15.8 db, който не мърда изобщо.
djidjibidji аз не съм с операторски приемник и не знам твоя операторския дали показва силата на сигнала но ако показва погледни си сигнала на транспондер 12429H дали играе нагоре надолу? най-вероятно ще играе или може и да играе но приемника ти да не го показва и затова ти пикселизира.
Днес говорих с колега, който има стационарна антена към неосат и ми каза, че при него на стационарната чиния сигнала му е бетон и няма никакви пикселизации на каналите от транспондер 12429H а на моторизираната му антена сигнала му играе и му пикселизирало и на него независимо, че е силен. Поиграл си е с финната настройка и е стабилизирал сигнала.
Убеждавам се, че проблема не е в каналите а в транспондера.

djidjibidji 03-03-2022 21:05

Diema Sport 1,2 и Ринг са на 12418H и сигнала ми е близо 16дБ. Не играе при мен на приемника на Неосат.

moreg 03-03-2022 21:54

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572701)
Diema Sport 1,2 и Ринг са на 12418H и сигнала ми е близо 16дБ. Не играе при мен на приемника на Неосат.

Да при мен моя дриймбокс не може да скенира каналите ако му задам 12418 и затова му задавам винаги по висока честота поне с 10 mhz
Със сигурност играе сигнала, операторския приемник, който дават неосат е много зле откъм софтуер и ти не можеш да видиш, че сигнала играе. Със сигурност сигнала на този транспондер не е стабилен и играе независимо, че приемника ти го показва стабилен. Ще пиша след някой ден дали съм успял да стабилизирам сигнала при мен от финната настройка и ако го стабилизирам, съм сигурен че пикселизации няма да има вече. При мен конвертора е двоен Invacom и е възможно и от влагата да се е окислило жилото на кабела там където влиза в конвертора и в H-H мотора и да ми прави тия мизерии сигнала. Случвало ми се е периодично зимно време от снеговете и влагата на проблемни транспондери от 13Е Hotbird и 19E astra да имам пикселизации. Със сигурност проблема е в транспондера 12418H и проблемния сигнал от сателита който играе. Сега разгледах другите транспондери на неосата включително и тези на поларис сръбските, където сигнала е стабилен и не мърда и резонно каналите работят гладко. Няма как да няма проблем със сигнал който скача и пада с 3 до 4 децибела всяка секунда и да работи нормално телевизията. Странното в случая е че въпреки, че при мен сигнала играе непрекъснато каналите работят гладко и пикселизациите се появавят рядко, когато те си решат но ги има.

djidjibidji 03-03-2022 21:59

Добре пробвай и ако се оправи проблема тогава и аз ще си поиграя с конвертора да видим какво ще стане, но мен лично ме съмнява това да е проблема. Времето ще покаже ;)

moreg 03-03-2022 22:05

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572704)
Добре пробвай и ако се оправи проблема тогава и аз ще си поиграя с конвертора да видим какво ще стане, но мен лично ме съмнява това да е проблема. Времето ще покаже ;)

Със сигурност е това проблема, жалко че неосат дават такива калпави приемници, които не показват реалната сила на сигнала. Да ти кажа и нещо друго, този операторския приемник на неосат ако го вържа при мен през H-H мотора и приемника ми изписва, че няма сигнал и нищо не работи. Приемника сработва само ако кабела от конвертора е свързан директно с тунера на приемника, което само по себе си е тотално безумие откъм софтера, който са наляли вътре. Приeмника им не работи по протокол DiSEqC или USALS

djidjibidji 03-03-2022 22:13

Софта е много калпав така е аз и назад в темата го бях написал, че много тегав и бавен и на epg лагва. Но интересното тук е защо се показва тази цветна таблица при зацикляне и защо се получава само на тези канали на Ринг примерно я няма таблицата.

Калито 03-03-2022 22:26

То кво ли им работи,тотал щета!

djidjibidji 03-03-2022 22:32

Подбора на каналите и качеството си е супер, но приемника си е дърво от всякъде. Дано след време да предлагат нещо по-качествено.

moreg 03-03-2022 22:38

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572706)
Софта е много калпав така е аз и назад в темата го бях написал, че много тегав и бавен и на epg лагва. Но интересното тук е защо се показва тази цветна таблица при зацикляне и защо се получава само на тези канали на Ринг примерно я няма таблицата.

Да за цветната таблицата и аз нямам обяснение защо излиза, но като гледам сигнала как скача и пада и се досещам вече, че нещо с транспондера не е наред и оттам рефлектира на сривовете в картината. Виж ако не успея утре да изгладя тия сривове в сигнала вече проблема ще си остане в самия транспондер и ще чакаме неосат да си го оправят. Иначе за качеството спор няма, че по-добро от това за момента в бг няма.

Mediadigital 04-03-2022 00:38

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение572709)
Да за цветната таблицата и аз нямам обяснение защо излиза, но като гледам сигнала как скача и пада и се досещам вече, че нещо с транспондера не е наред и оттам рефлектира на сривовете в картината. Виж ако не успея утре да изгладя тия сривове в сигнала вече проблема ще си остане в самия транспондер и ще чакаме неосат да си го оправят. Иначе за качеството спор няма, че по-добро от това за момента в бг няма.

Проблема не е в транспондера а идва от енкодера , а енкодера взима сигнал кой знае от къде ... от там като зацикли и енкодера пуска таблица ... Multicast>encoder>multiplex>uplink<downlink ... така е като бг телевизиите не работят с директни мрежи ..Point to Point

ПоповП 04-03-2022 09:26

1.9E
 
При мен в ок.9:15ч:
https://youtu.be/Koln9O5aufo

Имайте предвид, че сме в период на "Sun Outage" прекъсване/смущения от Слънцето - за София днес в ок14:10 - 14:19ч:
https://i.imgur.com/Sgo9PVo.jpg

djidjibidji 04-03-2022 14:25

Аз не съм от София но наистина до сега имаше смущения в сигнала. На 12456H от 18.6дБ ми беше паднал на 16 и сега към 14:23 се оправи и пак си стана 18децибела.:s101

moreg 04-03-2022 16:17

https://dox.abv.bg/download?id=b7d50badf6# - Линк за сваляне
Поиграх си с финната настройка от конвертора но няма никакъв резултат. Огледах кабели F конектори всичко е точно Можете да видите как сигнала непрекъснато скача и пада и това в никакъв случай не е нормално. Чудя се как при този сигнал каналите се гледат без да пикселизират. На всички останалите транспондери от сателита сигнала е стабилен и няма такива аномалии. Антената е 115 см офсетка на H-H мотор.

Veskop 04-03-2022 17:30

При мен нищо не подскача,нищо не играе!Vu Solo 4K и булсатка 60см на 1.9Е!

djidjibidji 04-03-2022 18:28

И при мен няма чак такова падане от 14 до 11 децибела. Малко играе сигнала но в рамките на нормалното м/у 14.85 и 15.5db. Но то на тунера на приемника на неосат не може да му се вярва ;)

ТКЗС 04-03-2022 18:39

Ако има в близост клетки на оператори - колебанието е от тях ! С 90 см антена на 5 метра от клетки на трите оператота точно честотите с диемите са негледаеми както на 1,9 изток , така и на 45 . Слага се антената да няма пряка видимост между конвертора и панелите на антените или да има няккава бетонна преграда между тях и положението малко се пооправя .

кулио 04-03-2022 19:01

Пикселизация се появява чат/пат и на Discovery и на Love Nature.
Освен на Неосат ми направи впечатление, че и на Dvb-c телевизията на Виваком канал UA също има проблеми с пикселизация.

moreg 04-03-2022 19:01

Цитирай:

Първоначално написано от ТКЗС (Мнение572736)
Ако има в близост клетки на оператори - колебанието е от тях ! С 90 см антена на 5 метра от клетки на трите оператота точно честотите с диемите са негледаеми както на 1,9 изток , така и на 45 . Слага се антената да няма пряка видимост между конвертора и панелите на антените или да има няккава бетонна преграда между тях и положението малко се пооправя .

Е това е абсурдно, как така само този транспондер ще играе а другите ще са бетон?
защо на булсат на транспондера с диемите нищо не играе? Как не играят транспондерите на астра 19 или на хотбърд? Транспондера на неосат е калпав затова и хората имат проблеми с пикселизации и неосата трябва да си го оправят въпреки че каналите при мен се гледат пак без проблем независимо, че сигнала е нестабилен. При мен няма никакви клетки на мобилни оператори нито срещу антената нито около нея.

ТКЗС 04-03-2022 19:05

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение572738)
Е това е абсурдно, как така само този транспондер ще играе а другите ще са бетон?
защо на булсат на транспондера с диемите нищо не играе? Как не играят транспондерите на астра 19 или на хотбърд? Транспондера на неосат е калпав затова и хората имат проблеми с пикселизации и неосата трябва да си го оправят въпреки че каналите при мен се гледат пак без проблем независимо, че сигнала е нестабилен. При мен няма никакви клетки на мобилни оператори нито срещу антената нито около нея.

Не знам защо е така , казвам го от опит . Обиколих половината покрив на блока на един познат, за да намеря място в сянка , на което да работят нормално тези транспондери с 90 см антена .

жоркин29 04-03-2022 19:05

Смени конвертора и ,ще спре да танцува сигнала.И при мен играеше постоянно и картината фрийзваше.След като го смених сигнала е около 12дб без да шари с 60ка.

Изпратено от моят SM-A225F с помощта на Tapatalk

Калито 04-03-2022 19:26

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение572738)
Е това е абсурдно, как така само този транспондер ще играе а другите ще са бетон?
защо на булсат на транспондера с диемите нищо не играе? Как не играят транспондерите на астра 19 или на хотбърд? Транспондера на неосат е калпав затова и хората имат проблеми с пикселизации и неосата трябва да си го оправят въпреки че каналите при мен се гледат пак без проблем независимо, че сигнала е нестабилен. При мен няма никакви клетки на мобилни оператори нито срещу антената нито около нея.

И при мен го имаше този проблем с танцуването.

moreg 04-03-2022 19:40

Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение572741)
И при мен го имаше този проблем с танцуването.

И как го оправи? смени конвертора или нещо друго?

Калито 04-03-2022 19:44

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение572742)
И как го оправи? смени конвертора или нещо друго?

Приключих с Неосат,спрях да им плащам,ама за всеки случай пробвай с друг конвертор дали ще има разлика,не с техния, при мен играеше с техния,с друг не съм пробвал.

moreg 04-03-2022 19:59

Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение572743)
Приключих с Неосат,спрях да им плащам,ама за всеки случай пробвай с друг конвертор дали ще има разлика,не с техния, при мен играеше с техния,с друг не съм пробвал.

Пробвах и с друг същата история е, проблема си е само в транспондера и ако не беше djidjibidji да напише тук за тая пикселизация аз дори нямаше да съм забелязал, че сигнала на тоя транспондер играе казачок.

djidjibidji 04-03-2022 20:16

Цитирай:

Първоначално написано от кулио (Мнение572737)
Пикселизация се появява чат/пат и на Discovery и на Love Nature.
Освен на Неосат ми направи впечатление, че и на Dvb-c телевизията на Виваком канал UA също има проблеми с пикселизация.

Ако е така то вместо да оправят диема спорт то се появява проблем и на другите канали. Нещо и техниката не им е наред сигурно.

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение572745)
Пробвах и с друг същата история е, проблема си е само в транспондера и ако не беше djidjibidji да напише тук за тая пикселизация аз дори нямаше да съм забелязал, че сигнала на тоя транспондер играе казачок.

Ние хубаво сме забелязали, но трябва те да се впрегнат и да си оправят проблемите, ама не и пука.

oldgraf 04-03-2022 20:57

За тези, които мрънкат за тр.12418- почти цялата Олимпиада я гледах тук по Евроспортовете и нямаше никакъв проблем. Иначе не гледам и не знам за Диемите дали е имало цветни таблици. Аз най-вече заради Евроспорт 2 ХД бях тук
Edit: Погледах малко Тайсън в Легендите на бокса по ДС2 ХД и нямаше грижи. Освен оригиналните приемници да имат проблем
Едит2 : Продължих да гледам за футбол и видях на два пъти цветни таблици на ДС2...Баси

djidjibidji 04-03-2022 21:22

Очите не лъжат човек. На Евроспорт няма грижи, ама на Диема Спорт каналите си има таблици и това е. И Нова Спорт си е мацаница. Няма какво повече да се каже. Всичко си е от Неосат.

Ламерът 04-03-2022 21:27

Цитирай:

Първоначално написано от Mediadigital (Мнение572711)
Проблема не е в транспондера а идва от енкодера , а енкодера взима сигнал кой знае от къде ... от там като зацикли и енкодера пуска таблица ... Multicast>encoder>multiplex>uplink<downlink ... така е като бг телевизиите не работят с директни мрежи ..Point to Point

Пяна имам на пръстите да пиша за тая цветна таблица че се появява от енкодера и най вероятно не се справя при ряска смяна на битрейда или се чупят пакетите преди него още пак при бързи кадри...

vasilstf 04-03-2022 22:11

Цитирай:

Първоначално написано от Ламерът (Мнение572753)
Пяна имам на пръстите да пиша за тая цветна таблица че се появява от енкодера и най вероятно не се справя при ряска смяна на битрейда или се чупят пакетите преди него още пак при бързи кадри...

Нищо, дай да въртим конвертори и да се крием от клетки на мобилни оператори. ;;650

Mediadigital 04-03-2022 22:14

Цитирай:

Първоначално написано от Ламерът (Мнение572753)
Пяна имам на пръстите да пиша за тая цветна таблица че се появява от енкодера и най вероятно не се справя при ряска смяна на битрейда или се чупят пакетите преди него още пак при бързи кадри...


Всичко зависи на какъв профил е енкодера High 4.3 Gop примерно при резки движения на 50 няма да има проблем ... но не се знае какво иде по мултикаста 12 мегабита но какви ..., остава загадка

AstraK 04-03-2022 23:23

Интерференция:s101 12418V 0.6W/12418H 1.9E/12418H 4.8E
При конвертор с лоша изолация между поляризациите се получава това играене.Кросполяризация.Може и настройката на антената да е по-към 4.8E или скюто на конвертора

Калито 05-03-2022 00:21

Всеки луд с номера си, човека сто пъти писа че всичко е пробвал!

ТКЗС 05-03-2022 09:27

Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение572761)
Всеки луд с номера си, човека сто пъти писа че всичко е пробвал!

Ами дай тогава адекватно неизпробвано решение , бе нормален!

spaice 05-03-2022 11:55

При мен сигнала играе между 13.97 и 14.10. Това е по скалата на операторския приемник. В момента има доста силен вятър. Антената ми е Triax 78, конвертора Inverto Black Ultra. Антената не е настройвана прецизно, монтажниците като видяха какъв е сигнала прецениха, е няма нужда от донстройка (по-точно ги мързеше).

oldgraf 05-03-2022 13:52

Качих запис от преди малко. Да се види цветната таблица. През цялото време съм на 14дб, няма бер, не мърда нищо. Друг колега гледаше по Диема спорт ХД и каза, че нищо не е видял. Аз нарочно от сутринта гледах Евроспорт 1 ХД на същата честота и нямаше таблици

didomh 05-03-2022 16:21

Цитирай:

Първоначално написано от oldgraf (Мнение572767)
Качих запис от преди малко. Да се види цветната таблица. През цялото време съм на 14дб, няма бер, не мърда нищо. Друг колега гледаше по Диема спорт ХД и каза, че нищо не е видял. Аз нарочно от сутринта гледах Евроспорт 1 ХД на същата честота и нямаше таблици


Това многократно е говорено в групата във фейсбук, не е проблема при нас в крайните устройства. Нова им прави парчета и сигнала не идва от официалното място, затова и съответните енкодери дават такава грешка, има проблем със входящия сигнал, който иска да вярва, но това е причината. Сигнала се взема от друго място.

Реалния 05-03-2022 17:38

Истината е, че живеем в Ганьова държава :lol15: Всеки знае ,че Нова са собственост на компанията ,която държи Виваком, а Неосат са им сериозна конкуренция заради подбора и качеството на каналите. За това им правят тия номера. Докато не се намери някой, или нещо да ги озапти тия тарикати, така ще е. А абонатите на Неосат, които си плащат чинно ще си късат нервите. Аз лично чакам да ми изтече договора към Виваком и се местя на Неосат, изобщо не ме интересуват тъпите им номера ;;573 Каналите на сателита им са пълна мацаница, а и са по-малко от тия на Неосат ;)

djidjibidji 05-03-2022 18:01

Аз за това няма да се махам от Неосат. По-добре да не плащам Диема Спорт каналите отколкото да се махна от Неосат. Другите канали са си супер качество само Нова се ебават.

ПоповП 05-03-2022 18:05

1.9E
 
Цитирай:

Първоначално написано от ПоповП (Мнение572719)
При мен в ок.9:15ч:
https://youtu.be/Koln9O5aufo

Имайте предвид, че сме в период на "Sun Outage" прекъсване/смущения от Слънцето - за София днес в ок14:10 - 14:19ч:
https://i.imgur.com/Sgo9PVo.jpg

Проверих днес с другата ми антена - офсет 1.1м от подписа, 2м кабел, също с Аривата.
12418 почти постоянен и доста по-силен:
https://youtu.be/JGVOuLgVNHw

Новия транспондер 11919 с Украйна 24/ Test вече се сканира и гледа стабилно въпреки значително по-слабия и "играещ" сигнал качество:
https://youtu.be/5bQn79PBcsQ

Реалния 05-03-2022 18:19

И това се говори, че има магнитни бури и смущения от Слънцето... Но колко време продължават тия бури? Защо други спътници нямат тия проблеми? :s101 Иначе някой ако има желание - да сподели как се държи картината и сигнала в момента на Диема Спорт с операторски приемник, сега дават пловдивското дерби Ботев - Локо. ;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:39.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.