Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА NEOSAT-Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=417)
-   -   Нови канали на Неосат (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46208)

аас 21-02-2022 13:30

Бъдещето е iptv. На хората не им пука как достига до тях картината и че било по - качествена. Всичко живо е със смарт телевизори... инсталираш приложение и гледаш. Трябва ти интернет, няма кабели няма приемници. Гледаш на смартфони, таблети, лаптопи и т.н от всяка точка на света. Може би и в САЩ, Китай, Австралия да се намираш гледаш от приложенията..., а там сателит не става.

Реалния 21-02-2022 13:43

Цитирай:

Първоначално написано от аас (Мнение572241)
Бъдещето е iptv. На хората не им пука как достига до тях картината и че било по - качествена. Всичко живо е със смарт телевизори... инсталираш приложение и гледаш. Трябва ти интернет, няма кабели няма приемници. Гледаш на смартфони, таблети, лаптопи и т.н от всяка точка на света. Може би и в САЩ, Китай, Австралия да се намираш гледаш от приложенията..., а там сателит не става.

Аз не ти говоря какво щяло да е бъдещето, а ти казвам как стоят нещата в настоящия момент. Ако беше така нямаше да се изстрелват десетки спътници всяка година, дори от по-бедни като нас държави. Пък ти като искаш си инсталирвай по сто приложения ако искаш. :a0335:

djidjibidji 21-02-2022 14:18

Цитирай:

Първоначално написано от юлиян211 (Мнение572219)
И още сръбски тв пуснаха ;);;650


Интересно ми е сърбите как гледат телевизия с такова качество. Няма една тв да е с по-хубаво качество. Нашите телевизии са на светлинни години като качество от техните. Само Arena Premium им е що годе добре като качество, от това което съм гледал от IPTV ;)

ТКЗС 21-02-2022 16:45

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572243)
Интересно ми е сърбите как гледат телевизия с такова качество. Няма една тв да е с по-хубаво качество. Нашите телевизии са на светлинни години като качество от техните. Само Arena Premium им е що годе добре като качество, от това което съм гледал от IPTV ;)

Сърбите си гледат телевизия с много по-добро качество от нас - вервай ми !

djidjibidji 21-02-2022 17:20

Аз пък знам, че много не залагат на качеството, като и гледам музикалните и спортните канали. Сега вече ако ти ги гледаш от извора може и да има разлика ;)

янис 21-02-2022 18:53

Цитирай:

Първоначално написано от гларус_ (Мнение572228)
Ако може да гледаш на сателит ,много us канали ,всички англиски,виетнамски ,и 1000 канали ,се изказвай моля!

Много,разбирачи се навъдихте тук,нали тези канали пак са от сателит.Друг е въпроса че ние сме в 6-та глуха.

янис 21-02-2022 18:58

Цитирай:

Първоначално написано от Гробар (Мнение572237)
Всяко нещо има плюсове и минуси !

IP телевизията предлга нещо което сателитната никога не може да предложи и няма да може !

Гледането на канали и пакети, като Fox Australia и Sky New Zealand, които и с 30 метрова паница не могат да се приемат от нашата територия , поради географски дадености и кръглата земя.

За качеството на IPTV съм съгласен че трябва да се подобри, но е възможно за разлика от това да гледам със сателитна антена австралийски или новозеландски канали от територията на България !

Аз съм фен на програми с часова разлика от минимум 6-7 часа напред или назад от България, тоест когато аз си лягам те да стават или когато те стават аз да си лягам, това сателита не може да ми предложи.....;)

Пич и на теб ли да ти отговарям.Тези канали са пак от сателит.

Гробар 21-02-2022 19:34

Цитирай:

Първоначално написано от янис (Мнение572249)
Пич и на теб ли да ти отговарям.Тези канали са пак от сателит.

Естествено че са от сателит, именно поради тази прична от България не могат да се гледат.

Това е нещото каето предопределя и бъдещото на сателитната телевизия, а то е, като на аналоговата телевизия......

AGT 21-02-2022 19:51

Абе радвайте се , че ги гледате пиратски на IPTV .....засега :)

Калито 21-02-2022 20:10

Какви сателити какви сто лева,много от каналите на иптв не са от сателит ;;basi

янис 21-02-2022 20:21

Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение572252)
Какви сателити какви сто лева,много от каналите на иптв не са от сателит ;;basi

Обясни от какво са,то като казваш нещо,трябва да се обосновеш.

Калито 21-02-2022 20:33

Какво представляват IPTV

IPTV означава "Телевизия с интернет протокол"с IP, което означава IP адрес. Така че това означава, че телевизионният сигнал, вместо да идва от антената или декодера, идва от интернет връзката. С кабелна или сателитна телевизия операторите изпращат сигнали и зрителите ги получават и вие можете само гледайте какво се излъчва, така че освен ако нямате записващо устройство, не можете да спрете възпроизвеждането или пренавиването на видео. IPTV е различен: вместо да излъчва съдържание чрез светлинни импулси в оптичен кабел или радиовълни от сателит, IPTV изпраща телевизионни предавания и филми през стандартната интернет връзка и като оставим техническия въпрос, използвайки IPTV, не сте принудени да гледате излъчваното от телевизионния оператор, но можете да изберете какво да гледате. същият принцип като Netflix, с на разлика, че вместо филми и сериали виждате телевизионни програми.Повечето телевизори не поддържат IPTV, защото може да не разполагат със софтуер, който „превежда“ това, което получавате чрез интернет връзката, във формат, който телевизорът може да чете. След това става необходимо да имате устройство или декодер, наречен приставка, която декодира входящите сигнали, така че телевизорът да може да показва интернет програми. Използвайки компютър, от друга страна, можете да предавате IPTV сигнала и защото просто трябва да инсталирате правилната програма, за да го направите. В този момент ще бъде достатъчно да огледате екрана на компютъра към телевизора, за да предадете сигнала от компютъра към телевизора. да се
Как работи IPTV?

Има три различни формата на IPTV

  • Видео по заявка (VOD): VOD стриймингът ви позволява да изберете видеоклипа, който искате да видите, без да се притеснявате за графици. Netflix и Amazon Prime Video са примери за VOD услуги и в друга статия сме виждали и най-добрите сайтове с филми по заявка или дори безплатни филмови услуги като Rai Replay.
  • IPTV на живо: Телевизионни канали на живо, които работят като традиционните телевизори, където не можете да се върнете назад или да изберете какво да гледате. Примери за този тип са платформи като DAZN за гледане на футболни мачове или безплатни онлайн канали за гледане на телевизия чрез интернет, като RAI канали или Mediaset канали онлайн.
  • Интерактивни IPTV услуги: Това е най-революционният и иновативен тип IPTV, който ви позволява да гледате предавания на живо и дори видеоклипове при поискване, без да се притеснявате, че ще загубите епизода от любимото си телевизионно предаване. Това, което е създадено, е персонализирана интерактивна телевизия, направена от комбинацията от традиционно телевизионно видео с видео от Интернет. Това отваря възможността за много по-интерактивно преживяване, при което телевизионните водещи могат да взаимодействат с хората у дома почти директно, сякаш са в студиото.
    Sky, в офертата си Sky Q, включва своята интерактивна IPTV, възможност за гледане на един канал, запис на друг, пауза и така нататък.
    Незаконните търговци на платени телевизии не са направили нищо, освен че са използвали редовни декодери, за да получават видеоклипове от абонаментни платформи и след това, чрез своите сървъри, ги преразпределят чрез интернет чрез кодиране на сигнала на декодерите, в реално време.


Незаконни ли са IPTV-тата?

Както беше посочено по-горе, IPTV е бъдещето на телевизията, така че в никакъв случай не е незаконно. Всеки телевизионен канал, който може да се види чрез интернет, се превръща в IPTV, който може да се гледа чрез специални приложения. Проблемът е, че тези безплатни ефирни канали са малко и дори ако се излъчват от съответните им уебсайтове, те не поддържат истинска IPTV. За да създадете IPTV система, в която можете да сменяте канали, без да се налага да посещавате телевизионния сайт, ще трябва да изтеглите приложения, които организират списъците с връзки (под формата на m3u файлове). Говорили сме за това в множество статии, като тази за качвайте IPTV списъци за гледане на Smart TV, Android Box, Chromecast и др. и ръководството за поточно предаване на Amazon Fire TV и Chromecast.
Очевидно, ако търсите списъци с платени канали, използването на IPTV става незаконно. Това е същият принцип, както се вижда в ръководството по-горе как работи изтеглянето на торент -, законно по принцип, но незаконно за използване, ако изтеглите защитени с авторски права материали.
Проблемите на пиратската IPTV

Пиратските IPTV обаче изобщо не са добра идея, въпреки че изглеждат така. Като начало има малък риск от съдебно преследване, дори ако изглежда наистина нереалистично да се мисли, че хилядите потребители на IPTV, затворени в наши дни, могат да бъдат съдени.
Основният проблем на пиратската IPTV е свързан с тяхната ненадеждност, тъй като връзките на стрийминг телевизионните канали се променят постоянно и понякога се затварят и деактивират след няколко часа, може би дори докато гледате нещо.
Още по-лоши са незаконните платени услуги (просто потърсете в Ebay, за да намерите много), които имат цени между 5 и 15 евро на месец, без никакви разпоредби и гаранция, че услугата ще работи. Освен това, като изпращате плащания, вие също се регистрирате с последващия риск да бъдете съдени и глобени. В заключение, докато чакаме да видим истинска трансформация на традиционната телевизия в IPTV, все още е удобно да плащаме за абонаментна услуга, идваща от един от популярните сайтове за гледане на филми за стрийминг в интернет или една от онлайн услугите за гледайте стрийминг на футбол на компютър и телевизия.

Share on Facebook


Share on Twitter

ХаМаВ 21-02-2022 22:12

Цитирай:

Първоначално написано от янис (Мнение572253)
Обясни от какво са,то като казваш нещо,трябва да се обосновеш.

ZIXI, SRT, RIST и те така. Доста от каналите все още са от сателит, но голяма част от каналите се разпространяват през интернет. Няма никакъв проблем, Австралийски канали да се носят с изброените протоколи до България ;)

Калито 21-02-2022 22:21

Така или иначе с времето, скъпото сателитно излъчване ще отстъпва място на доста по евтиното иптв!

Реалния 22-02-2022 10:24

Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение572261)
Така или иначе с времето, скъпото сателитно излъчване ще отстъпва място на доста по евтиното иптв!

Няма как нещо законно да отстъпва място на нещо незаконно. Една част от телевизията ,която идва по интернет връзка в България се разпространява нелегално. Въпрос на време е канали от Австралия, САЩ и др. места както твърдите всички тук, да бъдат спрени, защото самото им излъчване в други държави и континенти е прескъпо и прескъпо и няма кой от българските иптв оператори да плаща луди пари за тях. Това, че тук в България можеш да гледаш иптв против всякакви правила не я прави конвертируема. Каквито и локуми да разтягаш, не можеш да промениш този факт, а именно че е евтина защото не се плащат права за излъчване. Така е и при кабеларките у Бг. При сателитната телевизия това не е така, всеки си плаща права за излъчване понеже иначе няма да има достъп до канали, респективно до съдържание. Простичко е. Иначе, че и ИПТВ си има предимства, има, ама... :D

Калито 22-02-2022 12:03

Харесвам ентусиазма ти и за кака ти шер,но не можеш да спреш времето,а то тече в полза на иптивито.:worry:

Реалния 22-02-2022 12:18

Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение572282)
Харесвам ентусиазма ти и за кака ти шер,но не можеш да спреш времето,а то тече в полза на иптивито.:worry:

Къв шер, къв мер те гони бе, човече, аз не ползвам такива работи.:lol15:
Иначе казана дума ,хвърлен камък, ама като се сблъскаш с реалността,че
иптв-то не предлага нещо по-различно откъм канали спрямо сателита, ще
те питам тогава :worry:

Калито 22-02-2022 12:42

Сюрреализмът е движение в изкуството от началото на 20-те години на 20 век, обединяващо художници, мислители и изследователи в стремящи се да разрешат противоречивите положения състояния на съня и реалността. Те се борят за създаване на нова естетика и нов социален порядък. Художниците рисуват въображаеми, нелогични сцени с фотографска точност, създават странни същества от предмети от бита и развиват техники, които позволяват изява на подсъзнанието.
Сюрреалистичните творби включват елемента на изненадата и неочакваните съпоставки; въпреки това много сюрреалисти смятат произведенията си за израз най-напред на философията на движението, а самите произведения единствено за неин артефакт. Водачът им Андре Бретон е категоричен, че Сюрреализмът е преди всичко революционно движение.
Терминът „сюрреализъм“ е въведен от Гийом Аполинер. Сюрреализмът се развива от дадаистите от времето на Първата световна война и италианските метафизични художници от началото на века. Най-важният му център е Париж. Основите на движението са положени през 1924 г., когато Бретон публикува първия „Манифест на Сюрреализма“ („Manifeste du surrealisme“), в който изразява убеждението, че рационалното мислене потиска творческите сили и въображението и се отразява негативно на артистичното изразяване. От 20-те години насетне Сюрреализмът се разпространява из целия свят. :worry:

Реалния 22-02-2022 12:54

Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение572284)
Сюрреализмът е движение в изкуството от началото на 20-те години на 20 век, обединяващо художници, мислители и изследователи в стремящи се да разрешат противоречивите положения състояния на съня и реалността. Те се борят за създаване на нова естетика и нов социален порядък. Художниците рисуват въображаеми, нелогични сцени с фотографска точност, създават странни същества от предмети от бита и развиват техники, които позволяват изява на подсъзнанието.
Сюрреалистичните творби включват елемента на изненадата и неочакваните съпоставки; въпреки това много сюрреалисти смятат произведенията си за израз най-напред на философията на движението, а самите произведения единствено за неин артефакт. Водачът им Андре Бретон е категоричен, че Сюрреализмът е преди всичко революционно движение.
Терминът „сюрреализъм“ е въведен от Гийом Аполинер. Сюрреализмът се развива от дадаистите от времето на Първата световна война и италианските метафизични художници от началото на века. Най-важният му център е Париж. Основите на движението са положени през 1924 г., когато Бретон публикува първия „Манифест на Сюрреализма“ („Manifeste du surrealisme“), в който изразява убеждението, че рационалното мислене потиска творческите сили и въображението и се отразява негативно на артистичното изразяване. От 20-те години насетне Сюрреализмът се разпространява из целия свят. :worry:

Харесва ми опита ти да ме изкараш някакъв си, но нито съм художник, нито мислител, нито изследовател ;;573 Казвам ти как са нещата в момента, но май си имам работа с иптв пожелател или мечтател. Кажи ми колко австралийски канала можеш реално да гледаш в момента? ;;675 Защо нито един иптв оператор в Бг няма такъв канал в каталога си, как си обясняваш този факт?:worry: Или ти гледаш телевизия не на тв ,а на лаптоп, таблет, телефон и пр. изгъзици. :e085:

vasilstf 22-02-2022 13:05

Цитирай:

Първоначално написано от Реалния (Мнение572283)
Къв шер, къв мер те гони бе, човече, аз не ползвам такива работи.:lol15:
Иначе казана дума ,хвърлен камък, ама като се сблъскаш с реалността,че
иптв-то не предлага нещо по-различно откъм канали спрямо сателита, ще
те питам тогава :worry:

Не предлага нищо повече като канали, да. Това вече е въпрос на права за излъчване в съответната държава и лицензи.
Що се отнася до функционалности - масата искат да могат да превъртат назад предавания, да гледат пропъснати такива, да записват, да имат достъп до нетфликс, хбого и други подобни. А легално предлагащите иптв оператори предлагат и собствени видеотеки с не малко съдържание. Ето това ти предлага повече иптв-то в сравнение със сателита, дори каналите да са ти същите.

Калито 22-02-2022 13:12

За Реалистта:
https://i.postimg.cc/Px39XKBJ/20220222-130744.jpg

djidjibidji 22-02-2022 13:12

Аз предлагам да спрем да пишем в тази тема за иптв, защото тя е за сателитната телевизия на Неосат. Има си раздел за IPTV и там може да се направи тема кой е за сателитна и кой за iptv.


Моля някой мод да махне последните мнения , че нямат нищо общо с Неосат. Темата се превърна в бъбреница, което е много дразнещо.

Реалния 22-02-2022 13:51

Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение572287)

Да, и защо нито един иптв оператор в Бг няма тия канали в каталога си? Избягваш да ми отговаряш на този въпрос, но то е видно - защото се разпространяват нелегално на българския пазар. :worry: :e085:

Реалния 22-02-2022 13:55

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572288)
Аз предлагам да спрем да пишем в тази тема за иптв, защото тя е за сателитната телевизия на Неосат. Има си раздел за IPTV и там може да се направи тема кой е за сателитна и кой за iptv.


Моля някой мод да махне последните мнения , че нямат нищо общо с Неосат. Темата се превърна в бъбреница, което е много дразнещо.

Нямах и нямам намерение да пиша повече в тая тема, но колегата ме дразни с неговото иптв, та иптв. ;)

Калито 22-02-2022 14:03

Дотук с ентусиазма ти.;)

Гробар 22-02-2022 18:52

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572288)
Аз предлагам да спрем да пишем в тази тема за иптв, защото тя е за сателитната телевизия на Неосат. Има си раздел за IPTV и там може да се направи тема кой е за сателитна и кой за iptv.


Моля някой мод да махне последните мнения , че нямат нищо общо с Неосат. Темата се превърна в бъбреница, което е много дразнещо.

Най-добре е да се отвори нова тема IPTV срещу Сателитната телевизия в подходящ раздел и там да бъдат прехвърлени мненията от тук и последващите коментари.

Със сигурност ще има развитие и ще стане интересно ! ;;650

Атас 23-02-2022 15:13

Цитирай:

Първоначално написано от Гробар (Мнение572300)
Най-добре е да се отвори нова тема IPTV срещу Сателитната телевизия в подходящ раздел и там да бъдат прехвърлени мненията от тук и последващите коментари.

Със сигурност ще има развитие и ще стане интересно ! ;;650

В зората на телевизията, разни "предсказатели" навремето предсказваха, че телевизията ще "убие" киното и театъра. Е, не можа, ни ги уби. И IPTV-то няма да "убие" сателитната телевизия.


P.S. Темата да се мести, че много разводнихме NEOSAT-a.

Mediadigital 23-02-2022 15:19

Цитирай:

Първоначално написано от Атас (Мнение572327)
В зората на телевизията, разни "предсказатели" навремето предсказваха, че телевизията ще "убие" киното и театъра. Е, не можа, ни ги уби. И IPTV-то няма да "убие" сателитната телевизия.


P.S. Темата да се мести, че много разводнихме NEOSAT-a.



Ще я убие заради цената ...

аас 23-02-2022 16:00

Кой е казал, че ще я убие напълно? Няма, но съотношението ще е 80/20 примерно в полза на iptv.
Просто проблема не е толкова в чинията, колкото в линейната телевизия. Хората гледат предавания, филми и т.н, когато те искат, а не когато тъпия канал им каже с фиксиран час. Само спорта е на живо. Точно заради тези неща е предпочитана, а именно възможността да гледаш предавания, когато ТИ искаш.

Калито 23-02-2022 19:13

Спора беше,че всички иптв телевизии взимали от спътниците,което абсолютно не е вярно.

taewu 23-02-2022 19:15

Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение572347)
Спора беше,че всички иптв телевизии взимали от спътниците,което абсолютно не е вярно.


от къде взимат тогава? имат във всяка държава приемник ли?:s101

dzumba 23-02-2022 20:09

Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение572347)
Спора беше,че всички иптв телевизии взимали от спътниците,което абсолютно не е вярно.

Не е вярно,но няма перспектива!По точно ,перспектива е,но за леваци и не е за този форум!

ogibo 23-02-2022 20:54

Цитирай:

Първоначално написано от taewu (Мнение572348)
от къде взимат тогава? имат във всяка държава приемник ли?:s101

Че той целият свят е опасан в оптика.

ангел_л 24-02-2022 11:37

Телевизия на запис
 
Защо да не може да записваш, превърташ и гледаш на запис на сателитна телевизия? Това че никой в БГ не го предлага не значи, че не е възможно. Въобще не ти трябва ИПТВ за това да се случи. Просто оператора трябва да предлага приемник с интернет връзка и да има библиотека, където да са записание нещата както правят ИПТВ операторите. Има много оператори по света, които предлагат подобна услуга.

За съжаление не виждам кога Неосат ще пуснат нещо подобно или дали изобщо техния приемник е възможно да изпълни такова нещо.

Реалния 24-02-2022 11:50

Цитирай:

Първоначално написано от ангел_л (Мнение572379)
Защо да не може да записваш, превърташ и гледаш на запис на сателитна телевизия? Това че никой в БГ не го предлага не значи, че не е възможно. Въобще не ти трябва ИПТВ за това да се случи. Просто оператора трябва да предлага приемник с интернет връзка и да има библиотека, където да са записание нещата както правят ИПТВ операторите. Има много оператори по света, които предлагат подобна услуга.

За съжаление не виждам кога Неосат ще пуснат нещо подобно или дали изобщо техния приемник е възможно да изпълни такова нещо.

Приемника на Неосат има вход за LAN кабел. Но вече това с библиотеката дали е възможно на сателитен приемник, не знам. ;)

sasho1bs 24-02-2022 11:59

Цитирай:

Първоначално написано от Реалния (Мнение572380)
Приемника на Неосат има вход за LAN кабел. Но вече това с библиотеката дали е възможно на сателитен приемник, не знам. ;)

За това им викат хибридни ;;650

djidjibidji 24-02-2022 19:13

Да така е приемника има лан, ама доста му е скапан софта. Като цъкаш из менюто и четеш epg много досадно лагва, а пък ако има нет не ми се мисли как ще забива. За гледане на тв става ;)

Мартин_89 26-02-2022 17:32

На България Сат 1 е активиран нов транспондер 12303H.

vasilstf 26-02-2022 18:51

Цитирай:

Първоначално написано от Мартин_89 (Мнение572475)
На България Сат 1 е активиран нов транспондер 12303H.

На него засега върви Украйна 24 фта.

taewu 26-02-2022 18:59

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение572478)
На него засега върви Украйна 24 фта.

по



точни параметри? че не ми излиза нищто


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:51.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.