Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА NEOSAT-Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=417)
-   -   Нови канали на Неосат (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46208)

Реалния 18-02-2022 15:16

Цитирай:

Първоначално написано от Ламерът (Мнение572081)
Пълни глупости на търкалета. Мислете малко с тия глави бе. :lol15:

Искаш да кажеш, че Неосат сами си правят проблем, който (не) могат да разрешат?? ;;675

djidjibidji 18-02-2022 15:32

Ебаси мамата писна ми от тези шибани оператори. Язък че им платих приемника и пакетите. Махам се да си задържат парите. Повече не се занимавам с глупости. Какво ме интересува кой и правят номера. Аз съм платил да гледам. Като им прави някой номера да ги махнат и да не ги предлагат каналите. Връщам се на Була там няма такива шибани проблеми.

Реалния 18-02-2022 15:41

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572084)
Ебаси мамата писна ми от тези шибани оператори. Язък че им платих приемника и пакетите. Махам се да си задържат парите. Повече не се занимавам с глупости. Какво ме интересува кой и правят номера. Аз съм платил да гледам. Като им прави някой номера да ги махнат и да не ги предлагат каналите. Връщам се на Була там няма такива шибани проблеми.

Само на Диема Спорт 2 ли е този проблем, другите две Диеми как са? :s101
Аз мисля, че ще го решат скоро проблема, няма как иначе ще загубят още много абонати. :s101

moreg 18-02-2022 16:11

Няма значение на колко канали го прави, щом човека си плаща има право да иска най-доброто иначе спира да плаща!
Неосата се правят на ощипани и уж не виждат проблема но хората го виждат.
Щом не могат да предложат платените канали с качествена и гладка картина, да ги спрат! хората не са длъжни да им плащат и да гледат надраскани плочи.

didomh 18-02-2022 17:40

Цитирай:

Първоначално написано от Ламерът (Мнение572081)
Пълни глупости на търкалета. Мислете малко с тия глави бе. :lol15:


Това е реалната причина обявена и от тях. А коя е твоята версия?

юлиян211 18-02-2022 19:40

Цитирай:

Първоначално написано от didomh (Мнение572094)
Това е реалната причина обявена и от тях. А коя е твоята версия?

А като дигнат още цените на дема спорт съвсем не ги виждам от нова груб и виваком какво ще правят :s101

moreg 18-02-2022 21:02

djidjibidji нямам прекъсвания в момента гледам diema sport 3 немски отбори мач дават върви идеално. Даже и цветната таблица не се появява. Може би са оправили работата поне с тройката. Сега пуснах двойката там има смущения и се появява цветната таблица чат пат. Явно ще го оправят все някога щом тройката върви гладко.

djidjibidji 18-02-2022 21:39

Дано да ги оправят човек, но нещо не ми се вярва. Но щом на тройката няма накъсване как тогава някой ще им прави мизерии само за 1 и 2. Проблема си е при тях нещо, а и Нова Спорт си стой в сд. Странна работа. Ще изчакаме още малко да видим какво ще се случи. За сега имам и фюжън да гледам от един приятел за неопределено време ;)

Вито 19-02-2022 11:54

Цитирай:

Първоначално написано от Ламерът (Мнение572081)
Пълни глупости на търкалета. Мислете малко с тия глави бе. :lol15:

Не бате точно така е!

аас 19-02-2022 12:23

И какво им пука на виваком за неосат с 5000 абоната. Нито са им конкуренция, нито нищо. Ще се занимават те с тоя умрял оператор. Разбирам да имат 500 хил абоната и да искат да ги прилапат.

djidjibidji 19-02-2022 14:11

Може и да има нещо верно в това, ама като се плаща трябва да предлагат каналите както трябва. На обикновените абонати не им пука за битката между Вивакома и другите. Ако не могат да ги предложат като хората по-добре без тях.

didomh 19-02-2022 15:52

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572126)
Може и да има нещо верно в това, ама като се плаща трябва да предлагат каналите както трябва. На обикновените абонати не им пука за битката между Вивакома и другите. Ако не могат да ги предложат като хората по-добре без тях.

Неосат е телевизия без договор. Който има проблем, служителите с удоволствие ще му съдействат да бъде прекратена услугата. Въпроса после е къде отива клиента? А1 или Виваком с 24м договор

Ламерът 19-02-2022 15:58

Цитирай:

Първоначално написано от Вито (Мнение572124)
Не бате точно така е!

Щом е така вземете пуснете сигнал от другаде бре където не им правят мизерии пък те да си сецат колкото искат на техния стрийм...

Ламерът 19-02-2022 17:41

Диема спорт 3 е със 16сек по назад от Булсатком и с 20сек от Виваком...

djidjibidji 19-02-2022 18:00

Цитирай:

Първоначално написано от didomh (Мнение572128)
Неосат е телевизия без договор. Който има проблем, служителите с удоволствие ще му съдействат да бъде прекратена услугата. Въпроса после е къде отива клиента? А1 или Виваком с 24м договор


Сега трябва ли да се обаждам да ми прекратят услугата като съм си закупил приемника и не искам да плащам повече?

didomh 19-02-2022 18:17

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572133)
Сега трябва ли да се обаждам да ми прекратят услугата като съм си закупил приемника и не искам да плащам повече?


Хм, а защо си си купил приемник като не си сигурен в услугата? Обади им се и кажи че си искаш парите и така. Да не говорим че тези приемници ги раздават наляво - надясно, ти си седнал да купуваш 🤔

djidjibidji 19-02-2022 18:22

Не си искам парите. Просто се чудя дали ще вземат да ми начисляват някакви такси ако не плащам няколко месеца. Иначе ако оправят проблема след време пак може ще си го активирам. Нали това е целта да няма договор.

didomh 19-02-2022 18:31

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572136)
Не си искам парите. Просто се чудя дали ще вземат да ми начисляват някакви такси ако не плащам няколко месеца. Иначе ако оправят проблема след време пак може ще си го активирам. Нали това е целта да няма договор.


Няма да ти начисляват нищо. Плащаш гледаш, щом е твой приемника. Ако не беше го купил, щяха да ти начисляват по 2,99лв наем на месец. Системата генерира задължение автоматично, ако не го платиш не се генерира ново, и в момента в който платиш сигнала си тръгва пак, било след месец или след 6 месеца.

Мартин_89 19-02-2022 19:41

Ами, ако човек изобщо никога повече не иска да им е клиент със закупен от тях приемник или със свой приемник, трябва ли да пише и изпраща до оператора молба за прекратяване на договора? И как стои въпроса при нает и върнат към тях техен приемник? Трябва ли да се подписва и тогава молба за прекратяване на договора?

didomh 19-02-2022 22:11

Цитирай:

Първоначално написано от Мартин_89 (Мнение572140)
Ами, ако човек изобщо никога повече не иска да им е клиент със закупен от тях приемник или със свой приемник, трябва ли да пише и изпраща до оператора молба за прекратяване на договора? И как стои въпроса при нает и върнат към тях техен приемник? Трябва ли да се подписва и тогава молба за прекратяване на договора?

При закупен приемник фактически си все едно без договор, правиш каквото си искаш, ако се отакажеш си го слагаш в рамка и на стената. При нает приемник следва да се върне за тяхна сметка на посочения в догоовра адрес с куриер, при върнат - нямаш повече ангажименти и статута ти е все едно нямаш договор и не си повече клиент. Либерална му работа, това не ви е А1 или Виваком, никой не иска от никого нищо... жалко че много малко хора оценяват това, ами се заяждат за едни 15 секунди закъснение....

Реалния 20-02-2022 00:16

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572126)
Може и да има нещо верно в това, ама като се плаща трябва да предлагат каналите както трябва. На обикновените абонати не им пука за битката между Вивакома и другите. Ако не могат да ги предложат като хората по-добре без тях.

Така е, повярвай ми.Иначе си прав за това, че щом има кой да им плаща на Неосат, то са длъжни да направят всичко по силите им да разрешат проблема с накъсването. А няколко секундното закъснение не е голям проблем, но и това ще оправят Неосат, иначе ще загубят още абонати. Работата е там обаче, че качеството на картината конкретно, не толкова на звука, която излъчват е далеч по-добра от останалите сателитни оператори, дори от фюжъна, ти поне имаш база за сравнение и можеш да споделиш. ЕОН-а имат също по-малко HD канали отколкото Неосат. Остава само да върнат Нова Спорт в ХД и няма да имат слабо място. ;)

djidjibidji 20-02-2022 00:29

Точно заради качеството си закупих приемника и искам да остана абонат, но точно каналите които най-често гледам да ми накъсват не мога да го приема. Ако беше някой друг канал няма и да забележа, но за тези искам всичко да е както трябва без закъснение и накъсване. Като ги оправят ще им платя веднага, но до тогава ще се примиря с по-лошо качество, но без накъсване.

юлиян211 20-02-2022 08:29

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572152)
Точно заради качеството си закупих приемника и искам да остана абонат, но точно каналите които най-често гледам да ми накъсват не мога да го приема. Ако беше някой друг канал няма и да забележа, но за тези искам всичко да е както трябва без закъснение и накъсване. Като ги оправят ще им платя веднага, но до тогава ще се примиря с по-лошо качество, но без накъсване.

Аз тия канали ги забравих-очаквасе още да поскъпнат и става лукс услуга ...

Реалния 20-02-2022 10:29

Говори се, че Диемите ще стават 4K от есента след като Нова се преместят в новото си студио. Друг е въпроса ,че приемниците на сателитните оператори в България са Full HD и няма да има техническа възможност да се гледат в UHD, освен ако не измислят нещо. :s101

wassl 20-02-2022 11:54

Цитирай:

Първоначално написано от Реалния (Мнение572155)
Говори се, че Диемите ще стават 4K от есента след като Нова се преместят в новото си студио. Друг е въпроса ,че приемниците на сателитните оператори в България са Full HD и няма да има техническа възможност да се гледат в UHD, освен ако не измислят нещо. :s101

Решението е просто всички оператори без Неосат имат камодули
за достъп, поставят се в CI слота на 4к телевизор и със съответния
тюнер се гледа ако е платено.Това е ако няма приемник 4к.

Реалния 20-02-2022 12:05

Цитирай:

Първоначално написано от wassl (Мнение572158)
Решението е просто всички оператори без Неосат имат камодули
за достъп, поставят се в CI слота на 4к телевизор и със съответния
тюнер се гледа ако е платено.Това е ако няма приемник 4к.

Да, така е. Те понеже Неосат нямат все още CA Модул и забравих за тях. Освен в CI слота на тв-то, модулите могат да се поставят и в 4K приемник ако си купиш такъв. Това е за ентусиастите, може да си слагаш и различни скинове. Ама за Неосат не се знае кога ще има модули още. ;;650

vasilstf 20-02-2022 12:30

Цитирай:

Първоначално написано от Реалния (Мнение572155)
Говори се, че Диемите ще стават 4K от есента след като Нова се преместят в новото си студио. Друг е въпроса ,че приемниците на сателитните оператори в България са Full HD и няма да има техническа възможност да се гледат в UHD, освен ако не измислят нещо. :s101

Виваком и а1 и сега предлагат 4К по ИПТВ. Така че има техническа възможност. Просто ще ги сложат в още по-скъп пакет, наличен само за иптв платформите им и който иска да ги гледа. Никой няма да ти качи 4К на сателит, много място заема и много пари ще струва.

Що се отнася до съдържанието, ще е интересно да гледаме картина от стадиона в 4К, а студиото да е 320p в стил нова.

Ламерът 20-02-2022 13:20

Като им знам качеството на нашите иптв оператори само цената ще е за 4К качество а реално ще е 6 мегабита с 4к резолюция ;;650;;650;;650

djidjibidji 20-02-2022 14:59

Аз още се надявам да оправят HDто вие за 4к мислите. Това няма да е скоро, особено на сателит. След 10 години може да мислим за 4к за сега си ме устройва и ХД ;)

vasilstf 20-02-2022 23:40

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572171)
Аз още се надявам да оправят HDто вие за 4к мислите. Това няма да е скоро, особено на сателит. След 10 години може да мислим за 4к за сега си ме устройва и ХД ;)

Никой няма да ти качи 4К на сателит от родните оператори. Много пари струва и много ресурс заема. А както е тръгнало, след 10 години може всички да са забравили, че е имало сателитна телевизия и да гледат иптв.

батвидинио 21-02-2022 00:45

Цитирай:

Първоначално написано от Реалния (Мнение572155)
Говори се, че Диемите ще стават 4K от есента след като Нова се преместят в новото си студио. Друг е въпроса ,че приемниците на сателитните оператори в България са Full HD и няма да има техническа възможност да се гледат в UHD, освен ако не измислят нещо. :s101


Тези си се гаврят със зрителите - посочете един техен канал с истинско HD без значение от начина на разспространение.
При повторенията в студията по Диема спорт едва се разчитат имената на отборите...Нова нюз...Нова хд...една стока...,но какво пречи да сложат и надпис 4К пък да си бичим на SD,а инак цената...ще си стане европейска

djidjibidji 21-02-2022 01:08

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение572207)
Никой няма да ти качи 4К на сателит от родните оператори. Много пари струва и много ресурс заема. А както е тръгнало, след 10 години може всички да са забравили, че е имало сателитна телевизия и да гледат иптв.


Както е тръгнало изглежда, че бъдещето е в IPTV. Само да не е качеството като на фюжъна, че ще бъде без мислено ;)

юлиян211 21-02-2022 08:46

Цитирай:

Първоначално написано от Реалния (Мнение572151)
Така е, повярвай ми.Иначе си прав за това, че щом има кой да им плаща на Неосат, то са длъжни да направят всичко по силите им да разрешат проблема с накъсването. А няколко секундното закъснение не е голям проблем, но и това ще оправят Неосат, иначе ще загубят още абонати. Работата е там обаче, че качеството на картината конкретно, не толкова на звука, която излъчват е далеч по-добра от останалите сателитни оператори, дори от фюжъна, ти поне имаш база за сравнение и можеш да споделиш. ЕОН-а имат също по-малко HD канали отколкото Неосат. Остава само да върнат Нова Спорт в ХД и няма да имат слабо място. ;)

И още сръбски тв пуснаха ;);;650

moreg 21-02-2022 09:13

Цитирай:

Първоначално написано от djidjibidji (Мнение572210)
Както е тръгнало изглежда, че бъдещето е в IPTV ;)

Това няма как да стане, ама никога! по вероятно е да изчезне IPTV отколкото спътниковата тв. Всичко което се гледа на IPTV идва от спътник и няма как качеството да е като това от първоизточника а той е именно спътника. А това, че някой новобранци си пишат, че бъдещето е в IPTV нека си пишат те си пишат колкото да имат нещо написано.

Mediadigital 21-02-2022 09:35

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение572221)
Това няма как да стане, ама никога! по вероятно е да изчезне IPTV отколкото спътниковата тв. Всичко което се гледа на IPTV идва от спътник и няма как качеството да е като това от първоизточника а той е именно спътника. А това, че някой новобранци си пишат, че бъдещето е в IPTV нека си пишат те си пишат колкото да имат нещо написано.


Само че преди спътника е мултикаста 😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣 или SMATV

Мартинския 21-02-2022 09:38

Цитирай:

Първоначално написано от юлиян211 (Мнение572219)
И още сръбски тв пуснаха ;);;650

Сръбските канали са си отделен пакет и са там откак го има сателита.
Вече ти с абонамент за неосат колко от тях гледаш е отделен въпрос.

гларус_ 21-02-2022 11:09

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение572221)
Това няма как да стане, ама никога! по вероятно е да изчезне IPTV отколкото спътниковата тв. Всичко което се гледа на IPTV идва от спътник и няма как качеството да е като това от първоизточника а той е именно спътника. А това, че някой новобранци си пишат, че бъдещето е в IPTV нека си пишат те си пишат колкото да имат нещо написано.

Ако може да гледаш на сателит ,много us канали ,всички англиски,виетнамски ,и 1000 канали ,се изказвай моля!

Калито 21-02-2022 11:48

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение572221)
Това няма как да стане, ама никога! по вероятно е да изчезне IPTV отколкото спътниковата тв. Всичко което се гледа на IPTV идва от спътник и няма как качеството да е като това от първоизточника а той е именно спътника. А това, че някой новобранци си пишат, че бъдещето е в IPTV нека си пишат те си пишат колкото да имат нещо написано.

Колега,в дълбока заблуда си,попрочети малко;)

Реалния 21-02-2022 12:26

И да ми го хвалите тва ИПТВ файда никаква няма да има. В България ИПТВ операторите НЕ предлагат качество на картината както в една Германия например. Парите, които се плащат на месец също са несравними с тия от Западна Европа, то затова е такава мацаница ИПТВ-то тука. Факт е, че Неосат излъчват много повече HD канали, и от EON-а на Виваком ,и от ЕXplore-а на A1, само Булсатком предлагат повече HD канали от Неосат, ама с какъв битрейт, само те си знаят, пълна мъгла :) SD каналите на Неосат са с качеството на HD при булсатком :a0335: :a0335: И тва ми било ИПТВ телевизия :lol15: Не, мерси!

Гробар 21-02-2022 12:50

Всяко нещо има плюсове и минуси !

IP телевизията предлга нещо което сателитната никога не може да предложи и няма да може !

Гледането на канали и пакети, като Fox Australia и Sky New Zealand, които и с 30 метрова паница не могат да се приемат от нашата територия , поради географски дадености и кръглата земя.

За качеството на IPTV съм съгласен че трябва да се подобри, но е възможно за разлика от това да гледам със сателитна антена австралийски или новозеландски канали от територията на България !

Аз съм фен на програми с часова разлика от минимум 6-7 часа напред или назад от България, тоест когато аз си лягам те да стават или когато те стават аз да си лягам, това сателита не може да ми предложи.....;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:35.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.